Antalya
17.08.2018
A
ARŞİV , GÜNCEL
ABD sonunu hazırlıyor
ABD sonunu hazırlıyor

Kapalıyol’da bir araya gelen 48 sivil toplum kuruluşu, Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulayan ABD’ye sert tepki gösterdi. Türkiye’nin uyguladığı ‘Kısasa kısas’ politikasına destek verilen açıklamada, ABD’nin kendi sonunu hazırladığına dikkat çekildi

 

Antalya’daki 48 sivil toplum kuruluşu, Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulayan Amerika Birleşik Devletleri’ne tepki gösterdi. Kapalıyol’da bir araya gelen Yörük, hemşeri, kadın ve gençlik  ile işadamları derneklerinden oluşan 48 örgüt temsilcisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ABD’ye uyguladığı ‘kısasa kısas’ politikasını desteklediklerini açıkladı.

AMAÇ GÜDÜMLÜ TÜRKİYE

STK’lar adına açıklamayı okuyan Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, ABD’nin planının Ortadoğu’da egemenlik kurup, İsrail’in güvenliğini sağlamak ve Akdeniz’e inecek enerji koridorunu hayata geçirmek olduğunu belirterek, “Bunun için tek yolun Türkiye olması, ABD’nin gözünü bize çevirdi. Edilgen bir Türkiye yaratıp, güdümlü bir Kürt devleti kurarak Türkiye’yi bu amaca hizmet eder duruma getirmektir” dedi.

GELECEĞİ OLAN ADIMLAR

ABD’nin dünya barışı için ciddi bir tehdit haline geldiğini söyleyen Duman, “Dünya barışı bugün Türkiye’nin elinde. Emperyalist Batı da, gizliden gizliye ABD’ye karşı Türkiye’den medet ummaktadır. Bu anlamda uygulanan kısasa kısas eylemimiz, milletlere umut olmuştur. Rusya, Çin, İran ve Katar’la kuracağımız işbirlikleri konjonktürel değil, geleceği olan bir birlikteliktir. ABD, bundan böyle ya adam gibi stratejik ortağımız olacak, ya da kendi sonunu çok acı bir şekilde yaşayacaktır” şeklinde konuştu.

ASIL TEHLİKE İÇİMİZDE

ABD’nin politikalarına karşı Türkiye’yi bekleyen en büyük tehlikenin ülke içindeki ayrılıkçı gruplar olduğunu belirten Abdullah Duman, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğü, siyasi kaygılara kurban verilemez. Spekülatörlere peşkeş çekilemez ve eşkıyanın himmetine emanet edilemez. ABD’ye karşı Türkiye’nin uyguladığı ‘Kısasa kısas’ eylemini kesinlikle destekliyoruz. İki yüzlü ABD yönetimini şiddetle kınıyoruz”.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: