Antalya
16.08.2018
A
EKONOMİ
Tüm gücümüzle devletimizin yanındayız
Tüm gücümüzle devletimizin yanındayız

Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, ekonomimize yapılan saldırıyı, bayrağa, vatanın bölünmez bütünlüğüne ve demokrasiye yapılan saldırılarla eş tuttuklarını belirtti

Bahar, “Ülkemiz ekonomisi zor zamanlardan geçiyor ve elbette yapısal olarak düzeltmemiz gereken sorunlarımız var. Ancak her ne olursa olsun bu büyük millet, tarihin hiçbir evresinde, hiç kimseye boyun eğmedi, eğmeyecektir. Ülkemizi ve milletimizi keyfi yaptırım ve ayak oyunları ile dize getireceklerini sananlara 15 Temmuz gecesini hatırlatmak isterim. Canı pahasına demokrasisine ve geleceğine sahip çıkan bir milletin kur artışı ya da spekülasyonlarla terbiye edileceğini sanmak, hayalperest bir yaklaşımdır ve asla sonuç vermeyecektir" diye konuştu.

 

HER TÜRLÜ MÜCADELEYİ VERECEĞİZ

 

Sanayicilerin en zor koşullarda bile üretimden vazgeçmediğini hatırlatan Bahar, “Yaptığımız her yatırım, ürettiğimiz her ürün, sağladığımız her istihdam, bu ülke adına üstlendiğimiz sorumlulukların bir yansımasıdır. En zorlu dönemlerde dahi bu sorumluluktan kaçmadık, taviz vermedik. Hal böyleyken ekonomimize müdahale eden dış güçlerin küstahlığına tepkisiz kalmamız mümkün değil. Hiç kimsenin attığı bir tweet ile ülkemizi aşağılamasına izin vermeyeceğiz. Atalarımızın, Kurtuluş Savaşı sırasında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği cansiperane mücadeleyi, Antalya OSB sanayicileri olarak bizler de aynı kararlılık ve fedakarlıkla sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. (DHA)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: