Antalya
15.08.2018
A
POLİTİKA
CHP Muratpaşa takipte
CHP Muratpaşa takipte

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yakın çalışma ekibinden teyzesinin çocuğu Faik Şenli ile ilişkili olduğunu iddia ettiği bir şirkete verilen yüklü tutarlardaki işlerin takipçisi olduklarını yineledi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yakın çalışma ekibinden teyzesinin çocuğu olarak tanıtılan Faik Şenli'nin kurucu ortak olduğu Denfaş adlı şirkete, 2014'ten itibaren belediyeden verilen işlerin yol açtığı tartışma sürüyor. İddia sahibi CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, 2013'te Faik Şenli - Deniz Köktaş ortaklığında 147 bin 502 TL sermaye ile kurulan Denfaş Tanıtım Organizasyon Limited Şirketi’nin Menderes Türel'in belediye başkanı seçilmesi ile birlikte olağandışı bir performansla Büyükşehir'den hatırı sayılır tutarlarda iş almaya başlamasının şüphe uyandırıcı nitelikte olduğunu söyledi. SÖZLEŞMELERİ AÇIKLAYACAK MISINIZ?

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, "Söz konusu şirketin aldığı işlerde Menderes Türel'in Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden sonra  ortaklıktan ayrılmış olmasına rağmen  teyze çocuğu Faik Şenli'nin etkisi var mıdır? 2014 ile 2017 yılları arasında Denfaş’ın, Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleriyle yaptığı işlerin toplam tutarının 3 milyon 843 bin 470 TL olduğu iddiası doğru mudur?" diye sordu. Türel'e, şeffaflık çağrısı yapan Şahin, "Şeffaflık ve kamuoyunu aydınlatmak adına Denfaş Ltd. Şti. ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan bu işlerin ihale sözleşmelerini paylaşacak mısınız?" diyerek de açıklama beklediklerini yineledi.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: