Antalya
14.08.2018
A
POLİTİKA
CHP'den ilçeler turu
 CHP'den ilçeler turu

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı, İl Başkan Yardımcıları, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve İl Disiplin Kurulu üyeleriyle birlikte ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. 

Bugüne kadar 15 ilçeyi ziyaret eden CHP heyeti, ilçe yöneticileri ve partililerle bir araya gelerek, 24 Haziran seçimleri ve ülke gündemi hakkında değerlendirme, görüş alışverişinde bulundular. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, 24 Haziran seçim değerlendirmesini bütün vekillerin katılımıyla yapmak istedikleri için TBMM’nin tatile girmesini beklediklerini,  ziyaretlerde bu nedenle geç kaldıklarını söyledi.

DANIŞMA KURULLARI İÇİN SON GÜN 19 AĞUSTOS

İlçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları ve parti üyelerine seçim kampanyasında ve seçim günü canla başla çalıştıkları için teşekkür eden Ahmet Kumbul, "İlçe yönetimlerimizin danışma kurulu toplantılarını 19 Ağustos’a kadar yapmalarını, genel seçim değerlendirmesi ve önümüzdeki yerel seçimlerde başarılı olunması için yapacakları önerileri rapor halinde İl Başkanlığımız ve Genel Merkezimize ulaştırmalarını bekliyoruz" dedi. İlçe danışma kurullarının arkasından tüm üyelere açık İl Danışma Kurulu toplantısının yapılacağını ifade eden Kumbul, danışma kurulu toplantılarının hem eleştiri ve özeleştiri yapılacak hem de siyaset ve strateji üretilecek kurullar olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

BÜYÜKŞEHİR'İ KAZANACAĞIZ

Kumbul, bir partilinin sorusu üzerine, “Kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın. Bir arada mücadeleye ve çalışmaya devam edeceğiz. Yerelde ittifakı devam ettireceğiz ve yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra birçok ilçe belediyesini kazanacağız” dedi. İl Başkanı Ahmet Kumbul’un ardından söz alan Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, ekonomideki kötü gidişe dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Hazine’nin başına damadı getirir ve devlette liyakati kaldırırsanız ülke olarak bunları yaşarız. Yıllardır söylüyoruz; demokrasiyi, adaleti, hukuku rafa kaldırırsanız ekonomi çöker diye. Maalesef bizi dinlemediler. Çözüm hızla hukuka dönmek, ortak akıl üretmek, yargının tam bağımsızlığı ve Merkez Bankası gibi özerk kurumların bağımsızlığının sağlanması ve dış politikada ülke çıkarlarının gözetilmesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi yurtta sulh cihanda sulh ilkesinin benimsenmesidir. Çöküşün durmasının anahtarı budur.”

ÇOK ÇALIŞTIK AMA OLMADI

Milletvekili Rafet Zeybek de konuşmasında, 24 Haziran’da tüm örgüt ile Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin çok çalıştığını ve herkesin elinden geleni yaptığına belirterek, “Fakat olmadı. Eksikleri araştıracak, çözümler bulacak, bir sonraki seçimlere hazırlanacağız” dedi. Milletvekili Aydın Özer, “CHP örgütleri bu süreçte partimizi tartışarak vakit kaybetti.Bir an önce ülkenin gündemine dönmeliyiz” derken; bir başka milletvekili Cavit Arı, CHP örgütlerinin bir an önce derlenip toparlanması ve yerel seçimlere yoğunlaşması gerektiğini vurguladı.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: