Antalya
13.08.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
TÜED'te İbrahim Tezcan yeniden başkan
TÜED'te İbrahim Tezcan yeniden başkan

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Antalya Şubesi'nin 18. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan İbrahim Tezcan güven tazeledi.

Genel kurula katılan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün Türkiye'de emeklilerin zor durumda olduğunu belirterek, "Emeklinin beklediği 2000 yılı sonrası intibak yasasının çıkmasını, emekli maaşlarından kesilen muayene ve katkı paylarının kaldırılmasını, ek ödemelerin yüzde 4'den yüzde 8-9'a çıkarılmasını istiyoruz. Ayrıca yeni emekli olanların çok düşük olan emekli maaşlarının düzeltilmesi gerekiyor'' ifadelerini kullandı. ''Bugüne kadar emekliye sağlanan haklar konusunda konut edinme yardımı, promosyonlar, 2 ikramiye, seyyanen yapılan zamları söyleyebiliriz. Emeklilere sağlanan her güzel şey için teşekkür ederiz" diyen Ergün, evi olmayan emeklilerin TOKİ aracılığı ile konut sahibi yapılmasını istedi.

DÜNYA AHLAKSIZCA ÜSTÜMÜZE GELİYOR

Kazım Ergün dövizdeki aşırı artışlar için, dünyada bir ekonomik savaş olduğu, bu savaşın bir parçası olarak Türkiye'nin döviz kurlarıyla oynandığı yorumuna yer verdi. "Dünya ahlaksızca üstümüze geliyor. Bunu birlik ve beraberlik içinde mücadele vererek atlatacağız'' diyen Ergün, "Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu zor dönemi en alttan en üste kadar birlik ve beraberlik içinde ülkemize sahip çıkarak atlatmalıyız" ifadelerini kullandı. 

İBRAHİM TEZCAN GÜVEN TAZELEDİ
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek listeyle gerçekleştirilen genel kurulda İbrahim Tezcan yeniden başkan seçildi. Yönetim kuruluna Mehmet Akkoca, Mustafa Ali Akdaş, Baturay Günan ve Fahrettin Daniş Akaydın, Denetleme Kuruluna Turgut Akın, Sezer Özdemir Yılmaz, Abdurrahman Altıngeyik seçildi.

KUMBUL DA KATILDI

Genel Kurulun konukları arasında CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul da yer aldı.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: