Antalya
11.08.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Bir darbe de potaya!
Bir darbe de potaya!

 

Tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşayan Antalyaspor, Basketbol 2. Ligi’ndeki takımını ligden çekme kararı aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan yönetim, gerekçenin tamamen ekonomik olduğunu söyledi
 

Antalyaspor’da ekonomik darboğaz, her kulvarda kendisini hissettiriyor. Futbolcularından Johan Djourou ve Milan Jevtovic’i, paralarını ödeyemediği için kaybeden kırmızı-beyazlı ekip, mevcut takımın geçen yıldan kalan paralarını ödemekte de zorlanıyor. Yaşanan ekonomik sıkıntı, Antalyaspor’un diğer branşlarında da hissediliyor. Antalyaspor Yönetimi, ekonomik sıkıntıları çözemedikleri için basketbol takımını ligden çekme kararı aldı.

YÖNETİM AÇIKLADI

Kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yapan Antalyaspor Yönetimi, “Antalyaspor A.Ş. çatısı altında 2016-2017 sezonunda, Türkiye Basketbol 2. Ligi'ne katılarak tekrar aktif hale gelen basketbol şubemiz, tamamen mali sebepler nedeniyle yönetim kurulumuz kararıyla ligden çekilme kararı almıştır" açıklamasını yaptı. Basketbol takımının ne kadar borcunun olduğu ile ilgili açıklama yapılmazken, basketbolcuların geçen sezondan 3 aylık alacaklarının olduğu ve toplam borcun 1 Milyon TL’nin üzerinde olduğu öğrenildi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: