Antalya
08.08.2018
A
GENEL , ÇEVRE
Başkan Sözen’e tam not
Başkan Sözen’e tam not

Akdeniz Üniversitesi tarafından Yörük yaşamı, kültürü ve sanatlarının ele alındığı 2. Yörük Yaşamı ve Kültürü Çalıştayı, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in ev sahipliğinde Sülek Yaylası’nda gerçekleşti.

Sülek Yaylası’na düzenlenen Yörük Çalıştayı iki gün sürdü. Başkan Sözen, çalıştaya katılan misafirleri Manavgat Belediyesi’nin Yörük çadırında ağırladı. Sözen, ev sahipliğini yaptığı çalıştayda yayık ayranı yaparak, ata bindi.

YÖRÜK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hazırlıklara çalıştaydan günler önce başladıklarının altını çizdi. Başkan Sözen; “Manavgat’ımızın Sülek Yaylası Alacabel Mevkiinde düzenlenen 2. Yörük Yaşamı ve Kültür Çalıştayına ev sahipliği yapmaktan büyük keyif aldık. Emeği geçenlere ve Yörük çadırımızı ziyaret eden tüm katılımcılara teşekkür ediyorum“ dedi. Yörüklerin bir araya geldiği çalıştay tarih, sosyoloji, Türkoloji ve Güzel Sanatlar ana oturumlarından oluştu. Çalıştay kapsamında öğretim üyelerinin konuşmaları, mehter gösterisi, halk oyunları gösterisi, ulusal ve yerel sanatçıların konserleri, müzik dinletileri, sürpriz eğlenceler, çadırda konaklama, yemek ikramları gibi birçok etkinlik gerçekleşti.

DESTEK VERDİLER

 Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal başkanlığında, YÖRKAM Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Fatih Uslu ve Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Eroğlu koordinatörlüğünde düzenlenen çalıştay, Manavgat Belediyesi, Manavgat Yörükler Derneği,  Antalya Yörük İlbeyi Hamdi Sarıca, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji desteği ile düzenlendi. 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: