Antalya
06.08.2018
A
GENEL , ADLİYE , GÜNCEL
Antalya iki acıyı birden yaşadı
Antalya iki acıyı birden yaşadı

Antalya hafta sonunda iki vefat acısı yaşadı. 

Antalyaspor ve Antalya Mimarlar Odası eski başkanlarından Özcan Kırmızıoğlu yaşama veda etti. Yaşama veda eden bir başka isim sinema oyuncusu Coşkun Göğen'in kızı Dünya Göğen oldu. Kırmızıoğlu ve Göğen'in cenazeleri Cumartesi günü ikindi namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından Uncalı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze töreninde Coşkun Göğen'i sanatçı arkadaşı Nuri Alço yalnız bırakmadı.

 

DÖNER GAZİNO'NUN MİMARI

1934 Muğla doğumlu olan Özcan Kırmızıoğlu, liseyi İstanbul Haydarpaşa Lisesi'nde, üniversiteyi daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi adı verilen İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde bitirdi. 1956 Antalyalı okul arkadaşlarının daveti üzerine geldiği Antalya’ya hayran kalan Kırmızıoğlu, üniversiteyi bitirdiği 1959 yılında Antalya'ya yerleşti. 65 yıl emek verdiği mimarlık mesleği kapsamında mimar ya da jüri üyesi olarak imza attığı önemli projeler arasında Tünektepe'de bulunan ünlü Döner Gazino, 7 Mehmet Restoran, Saklıkent, Antalya Fuar Alanı, Antalya Otogarı, Toptancı Hal, Güllük Kapalı Otoparkı, Cumhuriyet Meydanı Tanzimi, Mimarlar Odası Antalya Şubesi binası, Gebizli Camii gibi projeler yer almakta.

 

VERGİ REKORTMENİYDİ

1976 - 1979 yılları arasında kurucuları arasında yer aldığı Antalyaspor'un başkanlığını yapan Özcan Kırmızıoğlu, Antalyaspor Vakfı'nın da kurucu başkanıdır. 1960'lı ve 1980'li yılarda Antalya Mimarlar Odası Başkanlığı görevlerinde bulunan Kırmızıoğlu, Antalya Deniz Kulübü ve Saklıkent Kooperatifi'nin kuruluşunda da öncü rol oynadı. Mimarlık mesleğiyle ilgili çeşitli ödüllerin sahibi olan Kırmızıoğlu, işadamı kimliğiyle de Antalya'nın öne çıkan isimlerinden oldu. Kırmızıoğlu 1990'lı yıllarda altı kez vergi rekortmeni olma onuruna sahip oldu.

 

GÖĞEN'İN ACI GÜNÜ

Antalya bir başka acı olayı sinema sanatçısı Coşkun Göğen’in kızı Dünya Göğen'in vefatıyla yaşadı. İstanbul'da iki yıldır kanser tedavisi gören 38 yaşındaki Dünya Göğen, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek yaşama veda etti. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda görev yapan Dünya Göğen ile en son 3 hafta önce konuştuğunu ifade eden Coşkun Göğen, "3 hafta önce konuşmuştuk. Diğer kızlarım ona yardımcı oluyorlardı. Yanına geldiğimde komadaydı, konuşamıyordu. Cuma ezanı okunduğu vakit kızımı kaybettim. Çok üzgünüm. Kızımı, annemin mezarının üstüne gömeceğim" dedi. Kırmızıoğlu ve Göğen'in naaşları Cumartesi günü ikindi namazının takiben kılanın cenaze namazının ardından Uncalı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

İyi Parti Milletvekili Hasan Subaşı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalyaspor Vakfı Başkanı - Antalyaspor eski başkanı Dündar Uluğkay, sinema sanatçısı Nuri Alço, cenaze törenine katılarak Kırmızıoğlu ve Göğen ailesinin acısını paylaştılar. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: