Antalya
04.08.2018
A
GENEL , EKONOMİ , GÜNCEL
Kemer Moskova'da tanıtılacak
Kemer Moskova'da tanıtılacak

KEMER Belediyesi, 10 -12 Ağustos'ta Moskova'da düzenlenecek Büyük Türkiye Festivali'nde stant açarak ilçeyi tanıtacak. Festivale katılacak olan Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Rusların en sevdiği turizm beldesi Kemer'imizi Moskova'da etkili bir şekilde tanıtacağız" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu'nun koordinasyonunda düzenlenen 2. Büyük Türkiye Festivali, Rusya'nın başkenti Moskova'daki Krasnaya Presnya Park'ında, 10- 12 Ağustos günlerinde gerçekleştirilecek. Festivalde Kemer Belediyesi de tanıtım standı açacak.

 

DOSTLARIMIZLA BULUŞACAĞIZ

 

Festival hakkında bilgi veren Kemer Belediye Başkanı ve Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Mustafa Gül, “Moskova'da, Kemer'imizi en iyi şekilde temsil etmek, ilçemizin tanıtım ve turizmine katkı sağlamak için ben de olacağım. Doğal güzelliği, tarihi eserlerinin zenginliği, kaliteli turistik tesisleri Rus dostlarımızın Kemer ilçemize olan ilgisini son derece artırmıştır. Biz bu zenginliklere bir de Kemerli hemşerilerimizin konukseverliğini ekledik. Turistlerimizi ilçemizde en güzel şekilde ağırlıyoruz ve Kemer'den yüzde 100'e yakın memnuniyetle ayrılıyorlar" dedi.

KÜÇÜK MOSKOVA

Ruslar arasında Kemer'in 'Küçük Moskova' olarak anıldığını kaydeden Başkan Gül, "Burayı ikinci memleketleri olarak görüyorlar. Kemerlilerin temsilcisi olarak şahsıma da büyük bir sevgi ve saygı gösteriyorlar. Kemerliler olarak onların gönlünde ayrı bir yerimiz var. Bütün bunlara bir de konukseverliğimiz eklenince Rusların en çok sevdiği ve tercih ettiği ilçe Kemer oluyor. Festivalde dostlarımızla yeniden buluşma imkanı bulacağız" diye konuştu. Başkan Gül, geçen yıl ilki düzenlenen festivalde Kemer Belediye standının yoğun ilgi gördüğünü, yağmurlu havaya rağmen standın önünde kuyruklar oluştuğunu vurguladı. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: