Antalya
02.08.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Kılıçdaroğlu Akaydın'ı yalnız bırakmadı
Kılıçdaroğlu Akaydın'ı yalnız bırakmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki dönem Antalya milletvekili - Antalya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Mustafa Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın'ın Muratpaşa Camisi'ndeki cenaze törenine katıldı.

Taziyeleri kabul eden Mustafa Akaydın'a baş sağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, cenaze namazında Akaydın'ın yanında oldu. Çok sayıda siyasetçinin katıldığı cenaze töreninde Antalya Valisi Münir Karaloğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Antalya milletvekilleri Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı, İyi Parti Milletvekili Hasan Subaşı,  CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Ak Parti Milletvekili Mustafa Köse, CHP il ve ilçe yöneticileri, partililer ve vatandaşlar yer aldı.  

AKAYDIN İÇİN DUYGULU ANLAR

Cenaze namazı öncesi namazı kıldıran imam, Günseli Akaydın'dan "Rahmetli Nurseli" diye söz edince Mustafa Akaydın imamı uyarmak zorunda kaldı. İmam Akaydın'ın uyarısının ardından  "Günseli" diye düzeltti. Cenaze namazı sırasında Akaydın ve torunu Efe'nin duygulu anlar yaşadığı gözlendi. Namazın ardından Kılıçdaroğlu'nun omuz verdiği Günseli Akaydın'ın cenazesi, defnedilmek üzere Uncalı Mezarlığı'na götürüldü.

TERÖRE LANET OLSUN

Cenaze töreninin ardından kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu. Hakkari Yüksekova'da, asker eşi Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Mustafa Bedirhan'ın şehit olmasına neden olan saldırıyı kınadı. "Her ölüm acıdır. Bugün bir doktoru, anneyi yolcu ettik. Milletvekili ve ailesine baş sağlığı dileklerimizi ilettik" diyen Kılıçdaroğlu, "Daha acı olanı Hakkari'de bir annenin ve çocuğunun şehit edilmesidir. Terörden çok çektik. Büyük acılar yaşıyoruz. Umuyorum ve diliyorum; bu terörü hep birlikte sonlandırırız. Bir insanlık suçu, bir anne ve çocuktan ne istersiniz? Anne ve çocuğunun günahı nedir, bunu yapanlar acaba insanlıktan nasiplerini aldılar mı? Lanet olsun, bir çocuğu ve anneyi acımasızca katledenlere lanet olsun. Hep birlikte teröre, teröre destek verenlere karşı çıkarsak bu belayı başımızdan atarız diye düşünüyorum" diye konuştu. Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: