Antalya
02.08.2018
A
GENEL , GÜNCEL
MURGEM'li gençleri kutladı
MURGEM'li gençleri kutladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve gençlerin sosyo-kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hizmete açtığı MURGEM'i ziyaret etti. CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Çetin Osman Budak, TBMM CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ve partili belediye başkanlarının eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, ziyaretinde ilk olarak merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

YÜZDE 98’LİK BAŞARI

Belediye Başkanı Ümit Uysal, MURGEM'in eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Muratpaşa Belediyesi'nin kreşlerden başlayan eğitim yatırımlarını son halkası olduğunu söyledi. Başkan Uysal; merkezin aynı zamanda gençlerini sosyo-kültürel gelişimine katkı sunmak gibi bir misyona da sahip olduğunu aktardı. Başkan Uysal, 2015 yılında hizmete açıldığından bugüne kadar kontenjanını her yıl attıran MURGEM'in ilk yılında Yükseköğretime Geçiş Sınavı şeklinde uygulanan sistemde yüzde 98.47'lik başarı oranı yakaladığını belirtti.

1090 ÖĞRENCİ

2015'te 645 öğrenci MURGEM'le sınava hazırlanırken 2016-2017 eğitim yılında bu sayının 959'a çıktığını aktaran Başkan Uysal, “Geçen yıl 829 öğrencimiz, 829 MURGEM öğrencisi ülkemizin önemli üniversitelerini kazanma başarısı gösterdi" dedi. Bu yıl ise 1090 öğrencinin MURGEM'le YKS'ye hazırlandığını belirten Başkan Uysal, 2018 YKS sonuçlarına göre yüzde 98,5'lik başarıya ulaştıklarını belirterek, "Bu öğrencilerimiz herhangi bir üniversite programına kayıt yaptırabilecek" dedi.

SELFİE ÇEKTİRDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de eğitim sisteminin çok ciddi yapısal sorunlarını bulunduğunu belirterek, Muratpaşa Belediyesi'nin 3 yıldır sürdüğü çalışmanın son derece değerli olduğunu söyledi. Başkan Uysal'ı kutlayan CHP Lideri, daha sonra MURGEM'in Türkiye çapında derece elde eden öğrencileriyle buluştu. Gençleri kutlayan Kılıçdaroğlu, başarılı öğrencilere Nutuk ve Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker'in hayatını anlatan 'Ben Bir Türk Zabitiyim' isimli kitabını hediye etti. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve Başkan Uysal, MURGEM'den ayrılırken gençlerin selfie isteğini de geri çevirmedi. (DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: