Antalya
31.07.2018
A
GENEL , GÜNCEL
CHP'li muhalifler: İmzalar yeterli
CHP'li muhalifler: İmzalar yeterli

CHP’de değişim kurultayı için başlatılan imza verme süresi dün sona erdi. Kurultay isteyen CHP’liler, yeterli imzanın toplandığını açıkladı. Muhalifler, imzaları Perşembe günü Genel Merkeze teslim edecek.

 

 

CHP'de değişim kurultayı için başlatılan imza verme işlemi dün saat 17.30'da sona erdi. Muhaliflerden PM Üyesi Gaye Usluer ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yeterli imzanın toplandığını açıklarken, ne kadar imza toplandığı konusunda somut bir rakam telaffuz edilmedi. Usluer ve Tüzün, Twitter hesaplarından yaptıkları ortak açıklamada,  "Bugün saat 17.30'da imza verme işlemi sona ermiştir. Noter tasdikli yeterli sayıda imzayı birleştirerek Perşembe günü Genel Merkezimize teslim edeceğiz. Değişim ve Umut Kurultayı'na destek veren tüm delegelerimize yürekten teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdiler.

TÜZÜN 628 DEMİŞTİ

Yaşar Tüzün daha önce yaptığı açıklamada, "628 delegemiz notere gidip imza vermiştir. Bunlardan 559’u elimize ulaşmış, Ankara’daki noterde kayıt altına alınmıştır. 69 ıslak imzanın fax ve WhatsApp görüntüsü elimizdedir. Pazartesi saat 17.30’a kadar imza toplamaya devam edeceğiz. 470 imzayı bulamazlar diyenlere duyurulur!" demişti.

TÜZÜK NE DERSE O

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan imzaların tesliminin henüz yapılmadığını bildirerek, "Ne kadar imza toplandı henüz bilmiyoruz. Yeterli imzanın toplanması durumunda CHP tüzüğünde ne yazıyorsa o yapılacaktır" şeklinde konuştu.

SON GÜN 6 AĞUSTOS

CHP tüzüğüne göre muhaliflerin önünde bir hafta daha bulunuyor. Genel merkeze imzaların sunulması için son gün 6 Ağustos Pazartesi. Yeterli sayının bulunması durumda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 45 gün içinde kurultayı toplaması gerekiyor. Muhalifler, Cumartesi gününe denk gelen ve İzmir’in kurtuluş tarihi 9 Eylül’ü içine alacak bir kurultay takvimi planlanmasını istiyor.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: