Antalya
31.07.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL , YAŞAM
Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi her yaşa açık
Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi her yaşa açık

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi, açıldığı 7 Haziran'dan bu yana bine yakın çocuğu ağırladı. Günde 100'e yakın çocuğun ziyaret ettiği kütüphanede 2-14 yaş arasındaki çocuklar keyifli vakit geçiriyor. Küçük yaştaki çocuklar Lego Odası, Masal Odası, Keloğlan Evine ilgi gösterirken, daha büyük yaştaki çocuklar ise bilim ve eğlencenin bir arada sunulduğu Mars'a yolculuk Odası'nda eğlenirken keşfe çıkıyor.

DERSLER 3 BOYUTLU ANLATILACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Üstündağ, oyuncak kütüphanesinin yaz tatilinde keyifle vakit geçirilen bir mekân haline geldiğine dikkat çekerek, “Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi yerinde ve zamanında açılan bir proje oldu. Kısa sürede önemli bir ziyaretçi sayısına ulaştık. Dezavantajlı ailelerimizin çocuklarını burada ağırlayacağız. Oyuncak Kütüphanemizin ziyaretçi sayısı okullar açıldığında daha da artacak. 3D Eğitim Odası'nda Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak düzenleyeceğimiz interaktif dersler öğrencilerimize görsel anlatımlar eşliğinde keyifli bir ders ortamı sunacak. 5. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrencilerimiz 3D Eğitim odasında fizik, kimya ve biyoloji derslerini 3 boyutlu öğrenme şansına kavuşacak" dedi.

KÜTÜPHANE HER YAŞA HİTAP EDİYOR

Kitap ve oyuncak kütüphanesinin çocuklar ve öğrencilere yönelik bir proje olarak görünse de her yaştan insanın buradaki imkânlardan yararlanabileceğine dikkati çeken Üstündağ, "Kütüphane bölümünde 7'den 70'e her vatandaşımız için hem günlük internet hizmeti hem de kitap okuma imkânı sunuyoruz. Her yaştan vatandaşımız kütüphaneye gelip ister buradan alacağı kitapları, isterse yanında getirdiği gazetesini, kitabını bu keyifli ortamda okuyabilir. Bilgisayarlarımızdan, internet hizmetinden yararlanıp çıktı alabilir" diye konuştu. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: