Antalya
26.07.2018
A
GÜVENLİK , GÜNCEL
ANTBİRLİK'te 2. dalga: 31 gözaltı
ANTBİRLİK'te 2. dalga: 31 gözaltı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, ANTBİRLİK’te 'dolandırıcılık' ve 'zimmet' iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında 31 şüpheli gözaltına alındı. eski başkan A.B ile birlikte 11 kişi tutuklu bulunuyor
 

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi Birliği'nde (ANTBİRLİK) yolsuzluk yapıldığına ilişkin iddia ve bakanlık müfettiş raporlarının ardından geçen nisan ayında soruşturma başlattı. Bu kapsamda, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, toplanan delillerin ardından 10 Nisan'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2016'da görevden alınan ANTBİRLİK eski Başkanı A.B. ile yönetim kurulu üyeleri, eski genel müdürleri ve iş yaptıkları firma temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 13 şüpheli, gözaltına alındı.

11 KİŞİ TUTUKLANDI
Polisteki işlemlerinin ardından 16 Nisan'da adliyeye sevk edilen şüphelilerden ANTBİRLİK eski Başkanı A.B. ile H.E., A.D., E.U., F.C., H.B., K.E., M.S.A., M.Y., T.T. ve Z.K. çıkarıldıkları Antalya 1'inci Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı. Diğer şüpheliler E.A. ve A.E. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

İKİNCİ DALGADA 31 GÖZALTI
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, aynı soruşturma kapsamında ANTBİRLİK'e bağlı Serik ilçesindeki S.S. 160 Nolu Serik Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi eski yönetim kurulu üyelerinin 'hayali Pamuk alımları, usulsüz kredi kullanımları, muhasebede, bilgi işlem sisteminde ve depolarda bir takım hileli' yöntemlere başvurularak birliği ve Serik Kooperatifini zarara uğrattıkları iddia edilen 37 şüpheli hakkında soruşturma başlattı. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bugün sabaha karşı il merkezi, Serik ve Manavgat ilçelerinde yaptığı eş zamanlı baskılarla 31 şüpheliyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler işlemleri için Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Firari 6 şüphelinin hakkında ise arama ve yakalama çalışmaları devam ediyor.

DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: