Antalya
25.07.2018
A
GENEL
Manavgat Kart hizmette
Manavgat Kart hizmette

MANAVGAT Belediyesi'nin Temmuz ayı olağanüstü meclis toplantısında kentte ilk kez Manavgat Kart uygulamasının başlatılması oybirliğiyle kabul edildi

Manavgat Belediyesi'nin 2018 yılı Temmuz ayı olağanüstü meclis toplantısı, Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in yönettiği oturumda gerçekleştirildi. Başkan Sözen, öncelikli olarak Sorgun Çamiçi Halk Plajı şezlong kiralama ücretinin belirlenmesi, Manavgat Kent Müzesi açılış kapanış saatleri, kapalı olduğu günleri, giriş ücretlerini, kafeterya ve satış ünitesi tarifelerinin belirlenmesi, Girit Kahvesi tarifelerinin belirlenmesi, Manavgat Kart bedeli ve uygulanacağı birimlerdeki tarifelerinin belirlenmesi konularının görüşülmesini gündeme getirdi.

SORGUN PLAJI ÜCRETSİZ

İlk dört maddeyi kapsayan bu konular oybirliğiyle komisyona havale edildi. Başkan Sözen, Sorgun Çamiçi Halk Plajı'nın yeni açılmış olması ve sezon ortası olması dolayısıyla şezlongların ücretsiz olması gerektiğini belirtti. Olağanüstü mecliste diğer 5 madde oybirliğiyle kabul edilirken, verilen aranın ardından ilk 4 madde için komisyon kararları açıklandı. Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda; İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesindeki Çamiçi Halk Plajı'nda bulunan şezlongların ücretsiz olması oybirliğiyle kabul edildi.

MANAVGAT KART UYGULAMASI

Manavgat Belediyesi'nce bundan böyle Manavgat Kart uygulamasının da başlatılacağı açıklandı. Manavgat Kart üye bedeli 10 TL olmak üzere buna göre Manavgat Kart sahiplerinin Manavgat Büyük Şelale, Halk Plajı şezlong kiralama ve Manavgat Kent Müzesi'ne girişlerinin 1 TL olması oybirliğiyle kabul edildi. Manavgat Kart'tan sadece Manavgat'ta ikamet eden vatandaşların yararlanabileceği belirtildi. Toplantıda Manavgat Kent Müzesi açılış kapanış saatleri, kapalı olduğu günler, giriş ücretlerinin kişi başı 5 TL ve engelli, şehit aileleri ve gaziler, 18 yaş altı örgün ve yaygın öğrenciler için ücretsiz olması, kafeterya ve satış ünitesi tarifelerinin belirlenmesi oybirliğiyle kabul edildi. Girit Kahvesi tarifeleri de Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.(DHA)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: