Antalya
24.07.2018
A
ARŞİV , YAŞAM
Kumluca'ya 112 milyon TL yatırım
Kumluca'ya 112 milyon TL yatırım

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, ilçelerin biriken alt ve üstyapı sorunlarını gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 ASAT ekipleri, Kumluca'da 41 mahallede toplam 288 bin metre içme suyu şebekesi imalatı gerçekleştirdi. Karaağaç-Belen grubu içme suyu yapım işiyle yıllardır su sıkıntısı çeken 13 mahallenin içme suyu problemi gideriliyor. Kumluca merkezi ve diğer mahallelerde 150 bin metre muhtelif içme suyu şebeke hattı çalışmaları da devam ediyor. Böylelikle ilçede içme suyu sorunu çözülüyor. Toplam 438 kilometreyi bulan içme suyu projelerinin yatırım maliyeti 77 milyon 847 bin TL olarak açıklandı.

KANALİZASYON VE ARITMA

Kumluca'nın altyapı eksiklerini tamamlamak için hummalı bir çalışma yürüten ASAT, ilçeye yaklaşık 10 milyonluk yatırımla 27 bin 600 metre kanalizasyon hattı döşedi. 5 milyon 960 bin TL bedelli Mavikent derin deniz deşarjı ve arıtma tesisiyle denize tek damla atık su karışmıyor. Ayrıca şiddetli yağmurlarda sorun oluşan cadde ve sokaklarda yağmur suyu drenaj kanalları inşa edildi. Merkez ve kırsal mahallelerin altyapı sorunlarına kalıcı çözüm getirildi. (Haber merkezi)

 

 

Paylaş