Antalya
24.07.2018
A
ARŞİV , YAŞAM
İşte insanlık
İşte insanlık

Lara bölgesindeki bir çorbacıda fırın ustalığı yapan 41 yaşındaki Çetin Akyol, lokanta atıkları ile her gün onlarca sokak hayvanını doyuruyor

Türkiye’nin dört bir yanından sokak hayvanlarına karşı şiddet ve cinsel saldırı haberleri gelirken, Antalya’da ‘insanlık ölmemiş’ dedirten bir insan dostu fırıncı var. 41 yaşındaki Çetin Akyol, Lara bölgesinde çalıştığı çorbacıda kemiklerden sıyrılan artıklarını her gece toplayıp, sabah yol güzergâhındaki onlarca sokak hayvanını besliyor.

 

ÇOK SADIKLAR

Yaklaşık on yıldır her sabah işyeri ile evi arasındaki güzergâhtaki sokak hayvanlarını besleyen Çetin Akyol, hayvan sevmeyen insanın insandan sayılmayacağını söylüyor. Akyol, “Lokantadaki artıkları birkaç kapta toplayıp yol güzergâhındaki sokak hayvanlarına pay ediyorum. Onlar hem arabamı hem motosikletimi uzaktan tanıyıp görünce bir araya geliyorlar. Çok sadıklar” diye konuştu.

 

SATIŞ YASAKLANMALI

Her insanın bu dostlara sahip çıkması gerektiğini de belirten Çetin Akyol, “Sokaklara terkedilen hayvanların arasında cins olarak tabir edilenler de var. Bunlar petshoplarda satılan hayvanlar. İlk hevesle petshoplardan canlı hayvan alanlar daha sonra bunlara bakamadıkları için sokağa terkediyorlar. Bu bir ülke sorunu. Petshoplarda canlı hayvan satışı yasaklanmalı. Yoksa her geçen gün sokaktaki terkedilmiş hayvan sayısı artacaktır” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: