Antalya
18.07.2018
A
GÜNDEM , EKONOMİ , YAŞAM
Kepez-Santral'de inşaatlar sürüyor
Kepez-Santral'de inşaatlar sürüyor

Büyükşehir Belediyesi Kepez- Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerine verilecek konutların bina duvarları örülmeye başladı

Türkiye'nin en büyük ve başarını kentsel dönüşüm projesi olan Kepez-Santral, devam ediyor. Kepez- Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerine verilecek dairelerin karkas yapıları yüzde 70 oranında tamamlandı. Belediye şirketi ANTEPE tarafından yürütülen projede 10'uncu kata yükselen blokların bir yandan da duvarları örülüyor. Projede 1500 işçi gece-gündüz demeden çalışıyor. Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nde öncelikli olarak 3 bin 265 hak sahibine ait 5 bin 73 dairelerin inşaatı yapılıyor. Kepez Santral alanı ile ilgili yönetim planı da onaylandı. 2019 Şubat ayı içerisinde bütün hak sahiplerine tapularının teslim edilmesi hedefleniyor. Ayrıca hak sahiplerine ödenen aylık 600 TL olan kira yardımı da 750 TL'ye yükseltilecek.

YENİ BİR YAŞAM ALANI OLACAK

Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi ile Antalya'da toplam 19 bin konutluk geleceğe miras bir şehir oluşturuluyor. Ekonomik büyüklüğü yaklaşık olarak 8 milyar TL olan projenin, hak sahibi konutları hariç kalan kısmının da 8 yılda bitirilmesi planlanıyor.
Yeni nesil kentleşmenin örneğini olan Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi, pek çok sosyal alanı bir arada barındırıyor. Proje, içinden geçen raylı sistemi, akıllı uygulamaları, meydanları, göletleri, müzeleri, yeşil alanları, çocuk parkları, alışveriş alanları, yarı açık pasaj alanları, camiler, okullar, hastane, pazar alanlarıyla dikkati çekiyor. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: