Antalya
17.07.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL , SPOR
59 madalyanın 21’i Antalya’ya
59 madalyanın 21’i Antalya’ya

657. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ne yine Antalya damgası vuruldu. Orhan Okulu’nun zaferi ile sonuçlanan güreşlerde verilen toplam 59 madalyanın 21’ini Antalyalı kıspetler kazandı

 

 

Büyük çekişmeye sahne olan ve Döşemealtı Belediyesi adına güreşen Orhan Okulu’nun zaferi ile sonuçlanan 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne yine Antalya damgası vuruldu.15 farklı kategoride 59 güreşçinin dereceye girdiği güreşlerde, Antalya’dan 21 sporcu kürsüye çıkma başarısı gösterdi.

 

BALABAN’DAN OKULU’YA

Edirne'deki Sarayiçi Er Meydanı'nda gerçekleştirilen organizasyonda başpehlivanlık final güreşinde Şaban Yılmaz'ı yenen Orhan Okulu şampiyonluğa ulaştı. Başpehlivan Okulu’nun yanı sıra, Antalyalı Ali Gürbüz de üçüncülük kürsüsüne çıktı. 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, geçen yılın başpehlivanı Antalyalı İsmail Balaban'ın göndere çektiği Türk bayrağını, İstiklal Marşı eşliğinde Orhan Okulu'nun gönderden indirmesiyle sona erdi.

 

ASAT YİNE ŞAMPİYON

Bu arada Antalya takımları da Kırkpınar’a damga vurdu. Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü, 6 boyda final, 3 boyda da yarı finale kalma başarısı gösteren ASAT Spor güreşçileri, 3 altın, 3 gümüş ve 3 de bronz madalya kazandı. Bu sonuçla Antalya ASAT Spor Kulübü, son 3 yıldır olduğu gibi takım halinde bu yıl da şampiyon olmayı başardı.

 

İşte Antalyalı sporcuların damga 657ç Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde alınan sonuçlar:
 

Minik-1:

1. Emre Atmaca (Çanakkale)

2. Güven Can Türkoğlu (Yalova)

3. Özer Aslan (İstanbul)

3. Salih Can Topçu (Antalya)


Minik-2:

1. Batuhan Kucur (Antalya)

2. Muhittin Can Çıkmaz (Samsun)

3. Arda Erkan Avcuoğlu (İstanbul)

3. Mertcan Yıldırım (Antalya)


Teşvik-1:

1. Cengizhan Ramazan Doğan (Antalya)

2. Muhammet Enes Özcan (Muğla)

3. Yasin Yeşil (Balıkesir)

3. Yusuf Kırat (Tokat)


 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: