Antalya
16.07.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA
FETÖ’cüleri ensesinden tutup getiriyoruz
FETÖ’cüleri ensesinden tutup getiriyoruz

Ak Parti İl Başkanlığı’nın Danışma Kurulu’na katılan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “FETÖ’cüler nerede olurlarsa olsunlar peşlerindeyiz. Ensesinden tutup, getiriyoruz” dedi

 

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuela'da iki FETÖ kurumunu kapatmak için yasal süreç başlatıldığını belirterek, "FETÖ’cüler nerede olurlarsa olsunlar peşlerindeyiz. Ensesinden tutup, getiriyoruz. İki gün önce Türkiye'ye paketlenip gelen FETÖ teröristleri oldu. Başka ülkelerde de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Derneklerini, okullarını kapattırıyoruz. Nerede olurlarsa olsun peşlerini bırakmayacağız" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş yaptıkları konuşmalarda Antalya'nın 17 ilçesinde önde çıktıklarını, yerel seçimlerde Büyükşehir'le birlikte diğer iki ilçeyi de alacaklarını iddia ettiler.

 

BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

Ak Parti İl Başkanlığı'nın AKM Aspendos Salonu'nda düzenlediği Temmuz ayı olağan danışma toplantısında konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, 24 Haziran seçimlerindeki çalışmaları için teşekkür etmek amacıyla bir araya geldiklerini belirterek, "Dinlenelim yeter demeden fedakârca çalıştınız. Bu seçimde kaytaran hiç kimseyi görmedim. Başarıyı kutlarken eksiğimizi de görme fırsatını gördük. Yerel seçimlerde de Cumhurbaşkanımıza mahcup olmayacağız. Antalya yine sarıya boyanacak. Yeni dönemde çok daha etkin çalışacağız. Değişmeyen bir şey de birlik beraberliğimizdir. Birlik beraberlik içinde dayanışma içinde çalışacağız" dedi.

 

HEDEFLERE HEP BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ

"Türkiye başkanlık sistemine geçerken reformlar yapıldı. Yeni sisteme kurumlarımız hazır. Kabinemiz oluştu. 16 kişilik kabinemiz, birde başkan yardımcımız var. Zımba gibi zıpkın gibi dinamik çalışkan arkadaşlarımız var" diyen Mevlüt Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde her bakanlığımız sorumluluğunu yerine getirecek. Türkiye'yi hedeflerine hep birlikte ulaştıracağız" şeklinde konuştu. "16 yılda seçim üstüne seçim, referandum üstüne referandum kazandık; başkanlık seçimini kazandık, sorunların ve engellerin üstesinden geldik" diyen Çavuşoğlu, "Şimdi şahlanma vakti. 2023 hedefleri derken hayal satmadık. Ortaya hedefler koyduk. Bizim hedefimiz, vizyonumuz, 2023'le sınırlı değil; 2053 vizyonunu ortaya koyduk. 2071 vizyonunu şimdiden dizayn etmeye başladık. Yeni nesil içini nasıl doldurulacağının çalışmasını yapsın" ifadelerine yer verdi.

 

5 DEĞİL 6 MİLLETVEKİLİ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ

"Cumhurbaşkanımızın takdiriyle Dışişleri Bakanlığı görevime devam ettim. Şahsıma güveni ve Antalya'mıza verdiği önem için şükranlarımı sunuyorum. Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy da Antalyalı. Antalya'ya verdiği önemi iki bakanla gösteren Cumhurbaşkanımıza, bu teveccühün karşılığını yerel seçimlerde Büyükşehir ve ilçe belediyelerini kazanarak göstereceğiz. 5 milletvekili değil, 6 milletvekili gibi çalışacağız" dedi.

 

PAKETLENİP GELEN FETÖCÜLER OLDU

"Bakanlık olarak biz de programımızı ortaya koyduk. PKK ile FETÖ ile nasıl mücadele edeceğiz ortaya koyduk" diyen Çavuşoğlu, "İçeride ve dışarıda peşlerindeyiz. Dış politikamızın önceliklerinden biri de yurt dışında terörle mücadeledir. Başta Fetö, PKK, YPG terör örgütleriyle mücadeledir. Hainlerin peşini bırakmayacağız dedik, bırakmıyoruz. İki gün önce Türkiye'ye paketlenip gelen FETÖ teröristleri oldu. Ensesinden tutup, getiriyoruz. Başka ülkelerde de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Derneklerini, okullarını kapattırıyoruz. Maarif Vakfına devrettiriyoruz. ya da o ülkede Milli Eğitim Bakanlığı devralıyor, biz onlara katkı veriyoruz. Venezuela'da iki FETÖ kurumu vardı ve onları kapatmak için yasal süreç başlatıldı. Nerede olursa olsun peşlerini bırakmayacağız" dedi.

 

YEREL SEÇİMDE 20-0 KAZANACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 24 Haziran'da 17 ilçede önde çıktıklarını hatırlatarak, yerel seçimde diğer iki belediyeyi de alacaklarını iddia ettiler. Konuşmasına birkaç gün önce vefat eden Finike eski Büyükşehir koordinatörü Necati Bahçeci ve Türk basketbolunun efsane ismi Doğan Hakyemez'i anarak başlayan Türel, şöyle konuştu: "Ak Parti Antalya'da siyasetin lokomotifi ve lideridir. 24 Haziran seçimleri bunu bir kez daha teyit etmiştir. Biz bir seçim biterken diğer seçimin çalışmalarına hemen başlarız. AK Parti belediyeciliği olmadığında neler yaşandığını 2009-2014 döneminde yaşadık. Cumhurbaşkanımız 19 ilçenin 17'sinde birinci oldu. Diğer iki ilçede birinci olmamıza ramak kaldı. Yerel seçimde onları da alıp, sizlerin gayretiyle 20-0 kazanacağız."

 

MURATPAŞA AK BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK

Ak Parti Gençik Kolları üyelerinin destek sloganları ve alkışları arasında konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 17 ilçede Ak Parti'nin birinci çıktığını belirterek, "Muratpaşa Belediye Başkanlığını kazanacağız dedim. Bunu söylememin ardından bana CHP'nin ilçe başkanlığından saldırı oldu. CHP'den 25 bin oy AK Parti'ye geçerse, Muratpaşa AK belediyecilikle tanışacak. Demek ki söylediklerimiz doğru. 7 ilçemizde oy artışımız var. 5 Milletvekilimiz var. Milletvekili sayımız düştü ama biz üzülmüyoruz. Çünkü bir bakanımız var" diye konuştu.

 

KİMLER KATILDI?

Toplantıya, Bakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın yanı sıra, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu, Kemal Çelik, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti eski milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ve Ak Parti il ve ilçe yönetimleri, il ve ilçeler kadın ve gençlik kolları yönetimleri katıldı.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: