Antalya
14.07.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA , EĞİTİM
Açlığa mahkum edildiler
Açlığa mahkum edildiler

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, engelli kadrosunda çalışan üç kamu emekçisinin,  özürlü raporlarının sahte olduğu gerekçesiyle atama kararnameleri iptal edilerek görevinden alınarak açlığa mahkum edildiklerini söyledi

Eğitim Sen Antalya Şubesi’nde basın toplantısı düzenleyen Sendika Başkanı Kadir Öztürk, 8 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı’nda memur kadrosunda çalışan üyeleri ve iki diğer engellinin hiçbir gerekçeye dayanmadan görevlerinden alındığını belirtti. Emekçilerin açlığa mahkum edildiğini savunan Öztürk, “MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün 3 Temmuz 2018 tarihli yazısıyla Üyemiz Sait YIıldızgörer ve iki arkadaşımızın herhangi bir kanıta, bulguya dayanmadan atamaları iptal edildi. Halbuki arkadaşımız 2004 ve 2014’te Sağlık Bakanlığı’na bağlı iki kuruldan raporlar almıştır. Ayrıca Sait Yıldızgörer, sağlık kurulu raporu ile memur olmadan önce de engelli maaşı alarak hayatını idame ettirmiştir” dedi.

DÖNÜN BU YANLIŞTAN

Devletin kurumlara güvenmesi gerektiğini belirten Öztürk, kurumların kurumlara güvenmediği, hatta kurumların kendi halkına, inanmadığı zaman hukukun ve devlet denilen aygıtı yok olduğunu, keyfiyet ve adaletsizliğin başladığını belirterek, şunları söyledi: “Üyemiz Sait Yıldızgörer, gerçekten engellidir ve bu engeli onun bu işi hak ettiğini, herhangi bir hile, aldatma içinde olmadığının kanıtıdır. Üyemizin sahtecilik yaptığını iddia edenler, bunu kanıtlamak ve kanıtlamadıkları zamansa müfteri oldukları için hesap vermek zorunda kalacaktır. Milli Eğitim Bakanlığını ve yetkilileri uyarıyoruz: Sait Yıldızgörer ve diğer iki arkadaşımızı göreve döndürün ve içine düştüğünüz yanlıştan hemen vaz geçin”.

Hasan YAVAŞLAR 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: