Antalya
13.07.2018
A
GÜNCEL , SPOR
Gözyaşları DODO için
Gözyaşları DODO için

Önceki akşam hayatını kaybeden Doğan Hakyemez için, 10 bin kişilik Spor Salonu’nda düzenlenen törende, Hakyemez’in açtığı basket okulu öğrencileri gözyaşı döktü. Hakyemez’in cenazesi bugün İstanbul’da toprağa verilecek

 

Antalya’da önceki gece hastanede yaşamını yitiren Türk basketbolunun efsane ismi DODO lakabı ile bilinen Doğan Hakyemez için uğurlama töreni yapıldı. Hakyemez'in Türk bayrağına sarılı tabutu, salonda basketbol potasının altına getirildi. Tabutun önüne ise Hakyemez'in fotoğrafı ile basketbol topu konuldu. Basketbol hakemleri ile Hakyemez'in yetiştirdiği genç basketbolcular da tören sırasında tabutun yanında durdu. 10 bin kişilik spor salonundaki törene Vali Münir Karaloğlu, kulüp başkanları, belediye başkanvekilleri, Doğan Hakyemez Antalya Basket Okulları’nın sporcu ve antrenörleri, Antalya basketbolunun önde gelen isimleri ile yakınları katıldı. Basket Okulu öğrencilerinin, tören boyunca gözyaşı döktüğü görüldü.

YOĞUN KATILIM

Eşi Filiz, kızları Deniz ve Burcu’nun da katıldığı törende Doğan Hakyemez’in kısa özgeçmişi okundu. Doğan Hakyemez Basket Okulları Antrenörü Barış Güney, katılanlara hitaben yaptığı konuşmada yaşadıkları üzüntüyü tarif edemediklerini söyledi. Antalyaspor eski yöneticisi Emin Altıner de, bir spor adamını değil dostunu ve ağabeyini kaybettiğini ifade etti. Vali Münir Karaloğlu ise, Antalya ve Türk basketbolu için çok önemli bir kayıp yaşadıklarını belirterek, “Hayatı sayısız başarıları var ve sayısız sporcu yetiştirmiş birini kaybettik” diye konuştu.

ANTALYA’YA TEŞEKKÜR


Türkiye Basketbol Federasyonu adına konuşan Murat Yosmaoğlu da geçmişte Doğan Hakyemez ile aynı takımda oynadığını, belirterek, “Hakyemez, kitaplara konu olacak bir kahramandır” dedi. İl Müftüsü Osman Artan, Hakyemez için helallik isteyerek, dua okudu. Konuşmaların ardından Doğan Hakyemez’in kızları Burcu ve Deniz, tabutun başında uzun süre gözyaşı döktü. Yakınlarının güçlükle teskin ettiği Hakyemez’in kızları, daha sonra taziyeleri kabul etti. Törenin ardından Antalyalılara teşekkür eden Deniz Hakyemez, “Üzüntümüz çok büyük. Ancak iki gündür Antalya halkının ilgisi ve yardımları acımızı hafifletti. Bizi yalnız bırakmayan Antalya’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

NAMAZ ZİNCİRLİKUYU’DA

Törenin ardından Doğan Hakyemez'in naaşı, başta kızı Burcu Hakyemez Dal olmak üzere sevenlerinin omzunda cenaze aracına taşındı. Cenaze, hava yoluyla İstanbul'a gönderildi. Bugün İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı içindeki camide ikindi namazından sonra cenaze namazı kılınacak olan Doğan Hakyemez, Hasdal Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: