Antalya
11.07.2018
A
GÜNDEM , SPOR
Motta mı, Traore mi?
Motta mı, Traore mi?

Sol bek transferi için girişimlerini sürdüren Antalyaspor, eski futbolcusu Ramon Motta ve Nothingham Forrest’ten Armand Traore ile temas halinde. Asbaşkan Şefik Öz, çok fazla transfer yapmayacaklarını açıkladı

Antalyaspor Yönetimi, sol bek arayışı iin rotayı yurtdışına çevirdi. Bugüne kadar görüştüğü futbolcularla anlaşamayan kırmızı-beyazlı ekip, eski futbolcusu Ramon Motta ve Nottingham Forrest’ten 28 yaşındaki Senegalli Armand Traore ile temas halinde bulunuyor. Önceliğini eski oyuncusu Motta’ya veren Antalyaspor, bu futbolcunun kulübü Vazco Da Gama’yı ikna etmeye çalışıyor. Ramon Motta ile prensipte anlaşan Antalyaspor Yönetimi, Vasco Da Gama Kulübü Başkanı Euro Miranda’nın bu transfere onay vermemesi nedeni ile sonuç alamıyor.

ARMAND TRAORE YEDEKTE

Motta için Brezilya 1. Lig ekibi ile temaslarını sürdüren kırmızı-beyazlı ekip, bur yandan da İngiltere Championchip ekibi Nothingham Forrest’in sol beki Armand Traore ile dirsek temasında bulunuyor. 28 yaşındaki Senegalli oyuncu ile önemli ölçüde anlaşan Antalyaspor Yönetimi, birkaç gün içinde sol bek transferi konusunu sonuca bağlamak istiyor. İngiliz ekibi ile 1 yıl daha mukavelesi bulunan Armand Traore’nin transferinin, Motta’ya göre daha yüksek ihtimal olduğu belirtildi.

ŞEFİK ÖZ’DEN AÇIKLAMA

Bu arada Antalyaspor Asbaşkanı Şefik Öz, iç transferi büyük ölçüde bitirdiklerini ve dış transferde de çok fazla oyuncu almayacaklarını belirtti. Mukavelesi biten 11 oyuncudan 7’si ile anlaştıklarını belirten Öz, “Yekta, Ferhat, Charles, Zeki, Chico, Ozan ve Celutska ile tekrar anlaştık. Deniz Kadah ile de anlaşmak üzereyiz. Serdar Özkan’ı kadromuza kattık. Sol bek için yurt dışından görüştüğümüz iki sporcu var. Bir tanesi eski sporcumuz Motta. Sol önde görüştüğümüz 2 oyuncu var. Bir sağ stoper ile anlaştık. Çok fazla transfer yapmayacağız, kadromuz zengin” diye konuştu.

Hasan YAVAŞLAR

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: