Antalya
09.07.2018
A
GÜNCEL , GÜNCEL
ASAT'tan 4 yılda 2 milyar TL yatırım
ASAT'tan 4 yılda 2 milyar TL yatırım

 

 

 Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), 4 yılda tüm ilçelerde altyapıya yaklaşık 2 milyar TL harcadı.

 

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, 19 ilçede önemli yatırımlar yaptı. ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, olağanüstü bir performans sergileyen ASAT'ın, 4 yıllık süreçte 19 ilçenin tüm altyapı ihtiyacını karşıladığını söyledi. Kırsal mahallelerin yıllardır çözülmeyen, kangren haline gelmiş başta içme suyu olmak üzere altyapı sorunlarını bir bir çözdüklerini ifade eden Kurt, “Bugüne kadar hiç kanalizasyon hattı olmayan yerleşim yerleri de modern altyapı sistemiyle tanıştı. Mavi bayraklı sahillerimiz, üstün teknoloji modern arıtma tesisleriyle koruma altına alındı. Antalya'nın en büyük sermayesi olan denizine tek damla atık su karışmıyor. Deniz altındaki biyolojik yaşam korunuyor" dedi.

 

YAĞMUR SUYU KANALLARI

 

ASAT, Antalya merkezi başta olmak üzere Manavgat ve diğer ilçelerdeki yağmur suyu sorunlarını da çözdü. Göl manzaraları tarih oldu. Yaklaşık 2 milyar TL yatırımla ilçeler, ASAT'ın yatırımlarıyla şaha kalktı. ASAT'ın, Antalya merkezinde gerçekleştirdiği yağmur suyu yatırımları ile göl manzaraları tarih oldu. Muratpaşa'da Turgut Reis, Yıldız ve Tonguç, Metin Kasapoğlu caddelerinde dev yağmur kanalları yapıldı. Kepez'de Varsak, Karşıyaka, Şelale, Gündoğdu ve Habibler mahallelerinin yağmur suyu sorunu çözüldü. ASAT Antalya genelinde 104 milyon liralık yağmur suyu drenaj yatırımına imza attı.(Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: