Antalya
07.07.2018
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Manavgat'ta 3 ayda 3 festival
Manavgat'ta 3 ayda 3 festival

MANAVGAT Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 11-14 Temmuz'da 8. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali, 10-12 Ağustos'ta 22. Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali, 15-22 Eylül'de de 17. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali'nin halkın ve turistlerin katılımıyla kent ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını söyledi

 

Akra Otel'de Antalyalı gazetecilerle bir araya gelen Başkan Şükrü Sözen, Manavgat Belediyesi tarafından 11-14 Temmuz tarihleri arasında 8'incisi düzenlenecek Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali'nin tanıtımını yaptı. Yaz aylarında yapılacak festivallerin yerli ve yabancı turistlerin da katılımıyla ilçe ekonomisine önemli katkılar, artı değerler sağlayacağını belirten Şükrü Sözen, festivallerde çocuk istismarına karşı farkındalık yaratmaya gayret edeceklerini, etkinliklerde "Çocuğumuza dokunma!" sloganını işleyeceklerini söyledi.

MOTOSİKLET FESTİVALİYLE BAŞLAYACAK

Barış ve dostluk çağrısıyla düzenledikleri motosiklet festivaline büyük önem verdiklerini belirten Başkan Sözen, festival kapsamında Türkiye geneli ve 8 - 9 ülkeden 120 spor kulübünden 4 bin civarında motosiklet tutkununun motorları, aileleri ve sevenleriyle birlikte Antalya'ya geleceğini söyledi. Festivalde dünyaca ünlü motosiklet şovmeni Troger Mokus'un gösteri yapacağını vurgulayan Şükrü Sözen, festival programı içinde Haluk Levent, Manuş Baba, Gripin konserlerinin ve alt gruplarda müzik dinletilerinin yer alacağını bildirdi.

GÜNDE 40 BİN KİŞİ KATILIM

10-12 Ağustos'ta 22. Manavgat Barış Suyu Kültür ve Sanat Festivali'ni gerçekleştireceklerini belirten Sözen, festival etkinliklerine günde 40 bin vatandaşın katılmasını beklediklerini kaydetti. Sözen, Barış Suyu Festivali'nde Cumhuriyet Meydanı'nda oluşturulacak Barış Köyü'nde yapılacak etkinlikler ve atölye çalışmalarının yanı sıra Hadise, Serdar Ortaç, İrem Derici, Yüksek Sadakat, İpek Demir ve Jehan Barbur'un sevenleriyle buluşacağını söyledi.
 

SİDE FESTİVALİ 15 - 22 EKİM'DE

Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali'nin 17'ncisinin 15-22 Eylül arasında gerçekleştirileceğini bildiren Sözen, festivalde Side'deki tarihi ortama uygun etkinliklere yer vereceklerini bildirdi. Festivalde Yasmin Levi, Cem Adrian'ın sahne alacağını, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın "Gün Batımı Konserleri"nin yer alacağını belirten Sözen, festival süresince yeni açılan Giritli Kahvesi'nin halka hizmet vereceğini söyledi.

SİDE İMAR AFI DIŞINDA TUTULMALI

Konuşmasının uzunca bir bölümünü Side'de iki yıldır hayata geçirdikleri Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Projesi'ne ayıran Şükrü Sözen, seçim vaadi olarak gündeme getirilen imar affının Türkiye ve dünyanın en önemli antik kentlerinden biri olan Side'yi kapsamasını eleştirdi. Plana uygun şekilde yasal hakkı neyse kiremit çatılı, taş ve ahşap yapılı, cumbalı tarihi yapının yanındaki o betonarme iğrenç yapıya olur vermek gerçek bir belediyecinin, gerçek bir şehircinin kabul edeceği bir şey değil. Çirkinlik abidesi 5 katlı binalar Side'ye yakışmıyor. Sit alanlarındaki kıyı kenar çizgilerindeki olumsuz yapılara olur veren yapıyı kabullenmem mümkün değil" diyen Şükrü Sözen,  "Atılan her adım illa ki doğru diye yorumlanamaz. Her kim karar almışsa, bunun arkasında hatalar, gözden kaçırmalar da olabilir, bu af maalesef ki Sit alanı olan, dünyaya mal olan Side'yi de kapsadı. Bu benim vicdanen kabullenebileceğim bir şey değil. Side gibi özel yerlerin imar affı dışında tutulması gerekiyor. Bunu ilgili mercilere gücümüz oranında iletmeye çalışacağız. Side gibi özel yerlerin bu imar affının dışında tutulması gerektiğini, bugüne kadar çok büyük mesafe kat ettiğimiz, Side'yi çok farklı bir noktaya taşıyan bu projenin sekteye uğramaması ve uğratılmaması adına Side'yle ilgili imar affının yeniden değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

ADAYLIK İÇİN VAKİT ERKEN

"Yerel seçimde yeniden aday mısınız?" sorusunu cevaplayan Şükrü Sözen, "İnsanların 'Ben adayım' demesini, hele hele bunu erken ifade etmesini doğru bulmuyorum. Bunun kararını halk verir. Son ana kadar beklersiniz, başarılı olduğunuza inanırsanız; aileniz, sağlığınız, heyecanınız müsaade ederse 'Ben varım' dersiniz. Bu kararı vermek için son eşiğe kadar beklemek lazım. Ben henüz bir karar vermedim; ailemle, arkadaşlarımla paylaşmadım. Şu anda görevimi son ana kadar layığı ile tamamlama gayretindeyim" ifadelerini kullandı.   Mustafa KOÇ 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: