Antalya
06.07.2018
A
ARŞİV , GÜNCEL , POLİTİKA , YAŞAM
Muratpaşa atışması
Muratpaşa atışması

AKP Muratpaşa İlçe Başkanı Alpaslan Belin'in "56 mahalleden oluşan bölgemizde oy oranımızı ortalama yüzde 3 oranında artırdık” sözleri, CHP İl Başkanı Kumbul ile Muratpaşa İlçe Başkanı Şahin’in tepkisini çekti

 

 

 

AKP Muratpaşa İlçe Başkanı

AKP Muratpaşa İlçe Başkanı Alpaslan Belin'in " Oy oranımızı ortalama yüzde 3 oranında artırdık” sözleri, CHP İl Başkanı Kumbul ile Muratpaşa İlçe Başkanı Şahin’den cevap geldi.

AKP Muratpaşa İlçe Başkanı Alpaslan Belin'in "56 mahalleden oluşan bölgemizde oy oranımızı ortalama yüzde 3 oranında artırdık. Kimsenin şüphesi olmasın ki Muratpaşa Belediyesi’ni alarak partimizin Antalya’daki başarısını taçlandıracağız" şeklindeki açıklamasını değerlendiren CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, "Muratpaşa’nın mahalle sayısını bile bilmeyen AKP İlçe Başkanı ya sayı saymayı bilmiyor ya da elmalarla armutları toplamış" dedi. Belin'in, açıklamalarına Kumbul’un yanı sıra CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin de sert tepki gösterdi.  

 

AKIL KAYMASI

Muratpaşa'da 100 bin oy baremine ulaşarak oy oranlarını yüzde 3 oy artırdıklarını iddia eden Alpaslan Belin'e seçim sonuçlarını hatırlatan Ahmet Kumbul, "Muratpaşa ilçemizde AKP 2015 Kasım seçimlerinde yüzde 30.91, 2018 24 Haziran seçimlerinde ise yüzde 25.81 oy almıştır. Yani AKP yüzde 5.1 oy kaybetmişken, 'yüzde 3 oy arttırdık' demek ciddi bir akıl kayması gerektirir" dedi.

 

AKP OY KAYBI YAŞIYOR

AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın, "Antalya Ak Parti'nin kalesidir" sözlerine de değinen Kumbul, "AKP'nin Antalya genelinde ki oy kaybı yüzde 7.53’dür. Bu kadar oy kaybeden bir  partinin il başkanının 'Antalya AKP’nin kalesidir' demesi de ayrı bir aymazlıktır. İttifakların oylarına baktığımız zaman Antalya’nın cumhuriyetçilerin ve demokrasiden yana olan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarının kalesi olmaya devam edeceği  açıktır" şeklinde konuştu.  

 

CİDDİYETE DAVET EDİYORUM

Belin'in açıklamalarına tepki gösteren bir başka isim CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin oldu. "Genel seçimlerin ardından zafer sarhoşluğu yaşayanları, bu ülkenin kurucu partisi ve teminatı olan bir partiyi, terör örgütüyle yan yana getirmeye çalışanları ciddiyete davet ediyorum. Ekonominin tepe taklak olduğu, patatesin soğanın alıp başını gittiği, üreticinin tüketicinin zor günler geçirdiği şu günlerde Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı’nın tek derdi, Cumhuriyet Halk Partisi olmuş. Bahsi geçen kişiye göre CHP, başka bir partinin Meclis’e girebilmesi için yoğun çaba göstermiş, terör örgütünün diliyle konuşmuş, onlara destek sunmuştur. Tüm bunların kuru iftira olduğunu anlatmaya gerek yok" diyen Hasan Şahin şöyle konuştu:  "Demokrasinin güçlenmesi, siyasi temsiliyetin tabana yayılması için belli başlı ilkeler temelinde bir araya geldiğimiz partilerin kim olduğunu bütün kamuoyu biliyor. Genel seçimlere Millet İttifakı ile girdik. Millet İttifakının kuruluş amacı; toplumsal ayrışma ve kutuplaşmaya son vermek, halkımızın özlediği huzur, kardeşlik ve güven ortamı içinde adil ve güvenli bir seçimin yapılmasına katkıda bulunmak, kuvvetler ayrılığı ilkesine göre hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını sağlamaktı. Bu ilkeler temelinde İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile Millet İttifakı kurulmuştur. Bu ittifakın dışında Cumhuriyet Halk Partisi, hiçbir siyasi parti ile bir işbirliğine girmemiştir."

 

BÜYÜKŞEHİRİ DE ALACAĞIZ

Şahin,  Belin'in Muratpaşa’da yerel seçimi kazanacağız" sözleri için de şunları söyledi: "Neye dayanarak böyle bir iddiada bulunduğunu, kendisinin de bildiğinden şüpheliyim. Muratpaşa’da sosyal demokrat belediyeciliğin ve şeffaf, kamuya açık yönetim anlayışının halkımız nezdinde kabul görmüş olduğu ortadadır. Ancak emin olduğumuz bir şey var ki; CHP Muratpaşa İlçe Örgütü olarak, bütün kurullarımızla, bütün üyelerimizle yerel seçimlere hazırız ve bu seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni de alarak Muratpaşa’da hakim kıldığımız ortak akılla yönetim biçimini Büyükşehirde de uygulayacağız."

 

KUTU KUTU
 

BELİN'İN İDDİALARI
AKP Muratpaşa İlçe Başkanı Alpaslan Belin, "Ak Parti Muratpaşa Teşkilatı olarak göreve geldiğimiz kısa süre zarfında yaptığımız yeniden yapılanma ve diğer hazırlıkların neticesinde ilk kez Muratpaşa’da 100 bin oy baremine ulaştık.  56 mahalleden oluşan bölgemizde oy oranımızı ortalama yüzde 3 oranında artırdık. Antalya’nın adeta kalbi olan Muratpaşa’yı  yerel seçimlerde Ak Partili kadrolar ve hizmetiyle tanıştırmak için tüm gücümüzle çalışacağız. Kimsenin şüphesi olmasın ki Muratpaşa Belediyesi’ni alarak partimizin Antalya’daki başarısını taçlandıracağız" demişti. Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: