Antalya
03.07.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Kepez Meclisi yapıldı
Kepez Meclisi yapıldı

Kepez Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Hakan Tütüncü başkanlığında gerçekleştirildi. Belediyenin meclis salonunda yapılan toplantıda 43 gündem maddesi görüşüldü. Gündem dışı söz alan siyasi partinin grup temsilcileri 24 Haziran cumhurbaşkanlığını ve milletvekili seçimlerini değerlendirdi.

ZEYBEK, SİVAS KATİAMINI ANDI

 Ak Parti meclis üyesi Bahattin Bayraktar, seçimlerin büyük bir olgunluk içerisinde geçirildiğini ifade ederek, “Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” diye konuştu. MHP Grup Sözcüsü Adem Çelik de, seçimlerin olgunluk içerisinde geçtiğini kaydetti. CHP Grup Sözcüsü Kadir Zeybek, konuşmasına 2 Temmuz’un Sivas katliamının 25. Yıl dönümü olduğunu hatırlatarak başladı. Madımak Oteli’nde 33 yurttaşın yakılarak öldürüldüğünü belirten Zeybek, “Anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. Anadolu topraklarında bir daha böyle karanlık güçlerin tertiplediği bir eylem olmaz, umuyoruz. Tarih önünde sorumlular elbet açığa çıkacaktır” dedi. 24 Haziran seçimleri hakkında da değerlendirme yapan Zeybek, seçimlerin demokratik bir ortamda geçmediğini savundu.

GAFFAR OKKAN’IN ADI YAŞAYACAK

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise, geride kalan seçimlerin Türkiye tarihinin en önemli seçimi olduğuna işaret ederek, sandıkta milli iradenin tecil ettiğini söyledi. Seçimlerin demokratik olgunlukla yapıldığını dile getiren Tütüncü, “Birkaç münferit hadise dışında güzel ve demokratik seçim kampanyası oldu. Katılımın yüzde 88 olması çok önemlidir. Demokratik temsilin en zirvede olduğu seçim olarak değerlendirmek mümkün. Bundan dolayı ülkem adına gurur duyuyorum” dedi.  Diğer yandan mecliste, Zeytindalı Harekatı’nda şehit olan Er Muhittin Talha Çalışkan’ın adının Yenidoğan Mahallesi’ndeki bir parka verilmesine karar verildi. Aynı zamanda 24 Ocak 2001 yılında hayatını kaybeden şehit Ali Gaffar Okkan da unutulmadı. Kepez Belediye Meclisi, Diyarbakır’ın unutulmayan emniyet müdürü Ali Gaffar Okan’ın adının, Çankaya Mahallesi’ndeki bir parka verilmesini oy birliği ile kabul etti. Müzeyyen YÜCE

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: