Antalya
03.07.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Deniz otobüsleri 120 bin yolcu taşıdı
Deniz otobüsleri 120 bin yolcu taşıdı

Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri, Antalya- Kemer arasında 4 yılda 120 bin yolcu taşıdı

 

Antalya'yı deniz toplu ulaşımıyla tanıştıran deniz otobüsleri 4 yılda yaklaşık 120 bin yolcu taşıdı. Antalya- Kemer arasında karşılıklı 42'şer kişilik 3 tekne ile ulaşım kolaylığı sağlayan deniz otobüsü 50 dakikada Kemer'e ulaşıyor. Antalya'nın antik kentleri Termessos, Olimpos ve Aspendos'un adını alan tekneler Akdeniz ve Beydağları'nın eşsiz manzarası eşliğinde yolcularına keyifli bir deniz yolculuğu yaşatıyor. 

ESNAFA DA KATKI SAĞLIYOR 

Ekonomik, konforlu ve hızlı ulaşım sağlayan deniz otobüsleri vatandaşlar kadar yerli ve yabancı turistlerin de gözdesi. Tatilciler, farklı bir deneyim yaşamak, Antalya'nın güzelliklerini denizden görmek için deniz otobüslerini tercih ediyor. Antalya ve Kemer'e deniz otobüsleri ile gelen yerli ve yabancı turistler, alışveriş yaparak esnafa da katkı sağlıyor. 

KONFORLU YOLCULUK 

Deniz otobüsü yaz mevsimi boyunca 09.00, 12.00 ve 17.00 saatlerinde Kaleiçi Yat Limanı'ndan, 10.30, 13.30 ve 18.30 saatlerinde Kemer Marina'dan karşılıklı sefer yapıyor. Tam bilet fiyatının 15 lira olduğu deniz otobüslerinden emekliler 10, öğretmen 10, öğrenciler 9 TL'ye faydalanabiliyor. Ulaşımdan 65 yaş üzeri vatandaşlar, gaziler, yakınları, engelliler ve refakatçileri, polis, jandarma, basın mensupları ve 0-6 yaş çocuklar ücretsiz yararlanabiliyor. (Haber merkezi) 

 


 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: