Antalya
18.06.2018
A

Türkiye seçim yorgunu. Referandum, cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği, yerel seçimler derken neredeyse iki yıl da bir sandık başına giden bir toplum haline geldik. Baskın seçimin de etkisiyle şöyle bir ortak kanı oluştu: “Kentte seçim havası yok”. Kesinlikle doğru. Takvimin hızlı ilerlemesi, yaz dönemi ve ramazan ayının etkisiyle çok da seçim havası yaşamadık. Seçimin parlayan yıldızı şüphesiz CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce oldu.  Sosyal medyayı etkin kullanması, miting sonları çektiği selfiler, hazır cevaplılığı, esprili kişiliği derken seçimin yıldızı oluverdi. Bu popülarite sandığa ne kadar yansır buna halk karar verecek. Erdoğan ise 16 yıllık ülkeyi yönetmenin verdiği özgüvenle çıktı miting alanlarına. Belki de İnce’den böyle bir performans beklemiyordu.

Erdoğan cephesinden baktığımızda ise millet bahçesi ve her mahalleye kıraathane sözü hafızalara kazındı. Kek ve çay da ücretsiz.  Erdoğan, kıraathanelerin nasıl olacağını en küçük ayrıntısına kadar anlattı.  Erdoğan’ın Kanal 7’de konuk olduğu  ‘İskele Sancak’ programında canlı yayına gelen çaycı, Erdoğan ve diğerlerine çay servisi yaptı. Kıraathane sözü, bu ambiyansla desteklenmeye çalışıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumartesi günü Antalya’daydı. Yatırımları anlattı, kazanırsa yeni dönemde yapacaklarını söyledi.

Yarın da Muharrem İnce gelecek Antalya’ya. Onu da dinleyecek seçmen. Bugüne kadar 90 küsur miting yaptı İnce. 10 gün öncesine kadar her mitinginde farklı söylemi vardı. Fakat son mitingleri artık tekrar etmeye başladı. Seçmen de bunun farkında. Bu yüzden reytinginde bir düşme söz konusu olabilir. Herhalde İnce ve kurmayları da bunun farkındadır. Hem Erdoğan hem de İnce son düzlüğe girerken tüm kozlarını paylaşacak, meydanlarda oy oranını yükseltmek için çabalayacaklar. Bakalım geriye kalan dar zamanda yeni sürprizler görecek miyiz?

Böcek her yerde

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir’i istiyor. Ve bunu artık her yerde gözümüze sokuyor. İnternette film izliyorum, filmden önce Muhittin Böcek’in reklamı çıkıyor. You Tube’de müzik dinliyorum Böcek orada. Cumartesi günü sinemaya gittim. Bilirsiniz filmden önce reklam kuşağı olur. Böcek orda da karşıma çıktı. Dev ekranda bayramımızı kutladı. Çok çabalıyor. Bunun karşılığını alacak mı, göreceğiz.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok