Erzurum'un Aşkale ilçesinde 6 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında meydana geldi. Meydana gelen zincirleme kaza sonrası can kaybı yaşanmazken hafif yaralanan 8 kişiye olay yerinde ilk müdahale yapıldı. Kazaya karışan araçlarda ağır maddi hasarlar meydana geldi. 

ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI 

Erzincan’dan Erzurum istikametine seyir halinde olan otomobil, Tepebaşı  mevkiine geldiği esnada yağan yağmur sonrası kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarparak durabildi. Ardından gelen tır yavaşlayarak durdu, yine aynı istikametten gelen otomobiller duramayarak tıra arkadan çarptı, başka bir otomobil ise tır ve otomobillere çarpmamak için hamle yaptıysa da öndeki otomobile çarparak durdu. 

BU HAFTA İÇİNDE İKİNCİ ZİNCİRLEME KAZA 

Meydana gelen zincirleme kaza sonrası olay yerine Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Sağlık, Trafik ve jandarma ekipleri hızla gelerek yol güvenliği sağlandı, yaralılara olay yerinde müdahale yapıldı. 6 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında büyük çapta maddi hasar olurken, sürücü ve yolcular kazayı hafif yaralı olarak atlattı.  İlçe merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede bulunan ve önemli bir geçit olan Tepebaşı mevkiinde  aynı noktada bir hafta içerisinde ikinci zincirleme trafik kazası meydana geldi.    

                                     
 

Kaynak: İHA