Ünlü sunucu Buket Aydın’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda yaşananlar büyük ses getirdi. Buket Aydın’ı çılgına çeviren olay hem basında hem de sosyal medyada çok konuşuldu. Bu yaşananlardan sonra birçok kişi Buket Aydın kimdir diye sormaya başladı.

Deneyimli sunucunun kim olduğuna ve hakkında merak edilenlere göz atalım.

1700192739087 Bu

Buket Aydın Kimdir?

Buket Aydın geçtiğimiz günlerde TV100 kanalında Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade programına katıldı. Ancak programın içeriğinden çok Buket Aydın ile Şaban Sevinç arasında yaşananlar çok konuşuldu. Şaban Sevinç’in sözlerine çok kızan Buket Aydın canlı yayını terk etti.

Bu haftanın en çok konuşulan olayına konu olan ünlü sunucu hakkında Buket Aydın kimdir sorusu yöneltiliyor. Haber ve televizyon programı sunucusu Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul ve liseyi bitirdikten sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne girdi.

Buradan mezun olduktan sonra aynı bölümde Attila İlhan'ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Kadıköy'deki Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim almaya başladı. Kurstan dereceyle mezun oldu.

Buket Aydin Kimdir6

Buket Aydın Kaç Yaşında?

Buket Aydın kimdir sorusuna yanıt bulanlar ünlü sunucunun kaç yaşında olduğunu da öğrenmek istiyor. 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Buket Aydın şu anda 39 yaşındadır.

Buket Aydın Nereli?

Buket Aydın hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de nereli olduğudur. Yıllardır televizyon ekranlarının aranan yüzlerinden biri olan Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi.

Buket Aydın Annesi ve Babası Kimdir?

Buket Aydın’ın annesi Gaziantepli bir ev hanımı ve babası da Bulgaristan göçmeni bir elektrik mühendisidir.

Buket Aydin Kimdir 2

Buket Aydın Nasıl Ünlü Oldu?

Son yılların en gözde sunucularından birisi olan Buket Aydın’ın nasıl ünlü olduğu merak ediliyor. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimi alan Buket Aydın daha sonra sunuculuk kursuna başladı.

Sunuculuk kursundan başarıyla mezun olduktan sonra bir radyo kanalında haber spikerliği yaptı.  Daha sonra Habertürk kanalında çalışmaya başladı. Burada sırasıyla spor bülteni sunuculuğu ve hafta sonu ana haber programı sunuculuğu yaptı. 2009 yılında CNN Türk kanalına geçti. Burada ana haber programının sunuculuğunu yaparak büyük bir üne kavuştu.

Buket Aydin Kimdir 9

Buket Aydın Eski Eşi Kimdir?

Buket Aydın kimdir sorusuna yanıt bulanlar ünlü sunucunun eski eşini de merak ediyor.

Buket Aydın, 2013 yılında iş adamı Erce Baykal'la evlendi. Çift, 13 Mayıs 2020 tarihinde boşandı.

Buket Aydın Kaç Çocuğu Var?

2013 ile 2020 yılları arasında Ercan Baykal ile evli kalan Buket Aydın’ın çocuğu yoktur.

Erce Baykal Kimdir?

Buket Aydın’ın daha önce evlendiğini öğrenenler ünlü sunucunun eski eşi Erce Baykal’ın kim olduğunu öğrenmek istiyor.

Erce Baykal, 1 Ocak 1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini İstanbul Kadıköy Lisesi’nde tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra Işık Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim aldı.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 2012 yılında Tehlikeli Maddelerin Taşınması alanında danışman olarak çalışmaya başladı. 2014’te Yol OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık'ta İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Burada bir yıl kadar çalıştıktan sonra TMG Akademi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri'ni satın aldı.

Erce Baykal, 2013’te Buket Aydın kimdir diye sorulan ünlü sunucu ile evlendikten sonra ülke çapında tanınmaya başladı. 2020 yılında Buket Aydın’la anlaşmalı olarak boşandılar.

Buket Aydin Kimdir

Buket Aydın Kredi Kartı Olayı Nedir?

Buket Aydın TV100 kanalında yaşadığı olaydan sonra bu haftanın en çok konuşulan isimlerinden birisi oldu. TV100 kanalında Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade programında Şaban Sevinç’in saat göndermesi yapması Buket Aydın’ı çok kızdırdı.

Şaban Sevinç’in Buket Aydın’ı sinirlendiren sözleri şu şekilde:

"Parayla pek çok şeyi satın alabilirsin, pahalı saat alabilirsin ama CHP delegesi satın alamazsın, kredi kartıyla saat almaya benzemiyor bu."

Bu sözler üzerine araya giren Buket Aydın şu sözlerle karşılık verdi:

“Görüyorsunuz değil mi yaptığı şeyi? Twitter'da sürekli kredi kartı üzerinden, saat üzerinden gündem yapılmaya çalışılan benim. Sana kim yazıyor 50 saattir o mesajları Şaban Sevinç? Seni kim böyle yönlendiriyor? Şov yapma. Haddini bil. Bu adam çok saygısız ve terbiyesiz bir insan, ben bu yayını terk ediyorum. Ben bu kadar rezil, seviyesiz bir kişiyle yayına devam etmem.”

Bu sözleri söyleyen Buket Aydın canlı yayını terk etti. Birçok kişi Buket Aydın’ın saat göndermesine neden bu kadar çok sinirlendiğini merak etmeye başladı. Buket Aydın, 2021 yılında Okan Bayülgen’in programına konuk olmuş ve bazı gazetecilerin patronlarının kredi kartını kullandığını söylemiştir.  Buket Aydın’ın programda söylediği sözler daha sonra kırpılarak patronunun kredini kartını kendisi kullanıyormuş gibi paylaşıldı. Bunun üzerine Twitter’da ünlü sunucu aleyhinde paylaşımlar yapılmaya başlandı. Yapılan analizlerde ise Buket Aydın’ın patronunun kredi kartını kullandığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Bu konuda daha çok iddialar üzerinden paylaşımlar yapılmaktadır. 

Bu yazımızda son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Buket Aslan hakkında merak edilenleri yanıtladık

Kaynak: HABER MERKEZİ