Antalya’nın Serik ilçesinde bilinmeyen bir sebepten ötürü otluk alanda yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüse de itfaiye ekiplerinin yarım saat süren mücadelesi yangın çevredeki evlere ve seralara sıçramadan söndürüldü. Fakat yangında 10 dönüm otluk alan, 1 dönüm zeytin bahçesi ve 20 civarında meyve ağacı zarar gördü. 

SERİK’TE OTLUK ALANDA YANGIN ÇIKTI 

Antalya’nın Serik'e ilçesine bağlı Belkıs Mahallesi Küme Evleri mevkiinde bulunan otluk alanda saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle yangın kısa sürede yayılırken, dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı merkezine haber verdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yangına ilk müdahale çevredekiler tarafından traktör ve ilaçlama motorları ile yapıldı. 

YANGIN YARIM SAAT SONRA SÖNDÜRÜLEBİLDİ 

3 itfaiye ve 1 su tankerinin müdahale ettiği yangın çevredeki ev ve seralara sıçramadan yaklaşık yarım saatte kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında 10 dönüm otluk alan, 1 dönüm zeytin bahçesi ile 20 civarında çeşitli meyve ağacı yanarak zarar gördü. Polis yangınla ilgili inceleme başlattı.

‘SİGARA İZMARİTİ VE YANICI MADDELER KONUSUNDA DAHA DUYARLI OLALIM’

Yağının ardından Belkıs Mahalle Muhtarı Muammer Aksu, yangınla alakalı açıklamalarda bulundu. Aksu, "Havanın sıcak ve rüzgarlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın sigara izmariti ve yanıcı maddeler konusunda daha duyarlı olmasını istiyoruz. Yangın rüzgarın etkisi ile kısa sürede büyürken, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yakındaki ev seralara sıçramadan söndürüldü" dedi. 

Kaynak: DHA