Antalya Kumluca’nın o yaylasındaki 25 yıllık sorunu CHP’li Muhittin Böcek’in başkanlık koltuğunda oturduğu Büyükşehir Belediyesi çözdü. 

25 YILLIK KANALİZASYON HATTI YENİLENDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT ekipleri, Kumluca ilçesinin Göllü Yaylası'nda kaynak suyunu korumak amacıyla, 25 yıl önce yapılan ve yıpranan kanalizasyon hattını yaklaşık 700 metre boyunca yeniledi. Bu çalışmayla kaynak suyu koruma altına alınırken, vatandaşlar kötü koku ve sinekten kurtarıldı. 

DOĞAL SU KAYNAKLARI KORUNDU

Çalışmalar hakkında bilgi veren ASAT Kumluca Şube Müdürü Tarık Tuzcular, “Göllü Yaylası’nın kendi kaynak suyu var. Buradaki evlerin eski olmasından kaynaklı 25 yıl önce yapılan bir kanalizasyon sistemi vardı ve sistem zamanla yıpranmış. Buradaki kaynak suyuna zarar verebilir düşüncesiyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ile yapılan görüşmeler neticesinde buranın kanalizasyon hattını komple yeniledik. Bu sayede kaynak suyunu koruma altına aldık ve vatandaşlarımız kötü kokuyla sinekten kurtarmış olduk” dedi. 

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Karaağaç Muhtarı Selçuk Duran ise “ Daha önceki kanalizasyon hattı yetersizdi. Büyükşehir gerekli çalışmaları yaptı, hatlarımızı yeniledi. Su kaynağımız korunduğu için daha sağlıklı su içeceğiz. Altyapının yaylamıza çok büyük faydası olacak. Bütün ekiplere çok teşekkür ediyoruz. Muhittin Başkandan Allah razı olsun” diye konuştu. 


 

Muhabir: VELİ AKOĞLU