Adana'da Seyhan polisi bir barakaya yaptığı operasyonda toz deterjan paketinin içerisinden 13 ruhsatsız tabanca ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden birinin, "Silahlara merakım olduğu için biriktiriyorum" diyerek savunma yaptığı öne sürüldü.

ADANA'DA 13 ADET RUHSATSIZ SİLAH ELE GEÇİRİLDİ 

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Gürselpaşa Mahallesi'nde arsadaki bir barakada çok sayıda ruhsatsız silah olduğu bilgisine ulaştı. Bunun üzerine polis, söz konusu barakaya operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 27 yaşındaki Musab E., 37 yaşındaki Cengizhan E. ve 17 yaşındaki İ.Y.'yi gözaltına aldı.

SİLAHLARI TOZ DETERJANININ İÇİNE SAKLAMIŞ 

Barakada arama yapan polis ekipleri, toz deterjan paketinin içerisini açtığında 13 ruhsatsız silah ile şarjör ele geçirdi. Gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürüldü.

YAKALANAN ŞAHISTAN İLGİNÇ AÇIKLAMA: "BİRİKTİRİYORUM"

Gözaltına alınan şüphelilerden Cengizhan E. ifadesinde silahların kendisinin olduğunu belirtirken, "Silahlar benim, merakım vardı. Bu nedenle biriktiriyorum" dediği öne sürüldü.

YAĞMA, TEHDİT, ŞANTAJ, ADAM ÖLDÜRME...

Yakalanan şüphelilerden İ.Y.'nin "yağma, tehdit, şantaj yapma" suçlarından 3 kaydı bulunurken, Musab E.'in 24 Eylül 2022'de 37 yaşındaki Emrah Yüceer'in  bıçaklanarak öldürüldüğü kavgaya karıştığı ve tutuklandığı, daha sonra kavgada bıçak kullanmadığını öne sürerek geçen sene denetimli serbestlikle tahliye edildiği öğrenildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.        

   

                 

Kaynak: İHA