Yeşilbahçe’ye modern pazar yeri | Körfez Gazetesi
Kepez’de yol çalışmaları 

Kepez’de yol çalışmaları 

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Antalya benim evim

Antalya benim evim

Kadınlardan  Çelik’e ilgi

Kadınlardan Çelik’e ilgi

Yeşilbahçe’ye modern pazar yeri
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 22 Kasım 2017 - 12:09:04
Yeşilbahçe’ye modern pazar yeri

        MURATPAŞA Belediyesi, 20 bine yaklaşan nüfusuyla Yeşilbahçe Mahallesi’nin yeni kapalı pazar yeri inşaatına başlıyor. 12 bin 290 metrekare inşaat alanına sahip pazar yerinde 313 tezgah, 11 dükkan yer alacak. Sokak arası pazarlardan semt pazarlarına geçiş hazırlıklarını bir yanda pazar yerlerinin çalışma esasları konusunda yaptığı düzenlemelerle sürdüren Muratpaşa Belediyesi, Antalya Semt Pazarcıları […]

 

 

 

 

MURATPAŞA Belediyesi, 20 bine yaklaşan nüfusuyla Yeşilbahçe Mahallesi’nin yeni kapalı pazar yeri inşaatına başlıyor. 12 bin 290 metrekare inşaat alanına sahip pazar yerinde 313 tezgah, 11 dükkan yer alacak. Sokak arası pazarlardan semt pazarlarına geçiş hazırlıklarını bir yanda pazar yerlerinin çalışma esasları konusunda yaptığı düzenlemelerle sürdüren Muratpaşa Belediyesi, Antalya Semt Pazarcıları Odası’yla Yeşilbahçe Mahallesi’nde kapalı Pazar yeri inşaatına da başlıyor. 3 bin 576 metrekare alan üzerine inşa edilecek pazar yeri, bodrumla birlikte 3 kat olarak projelendirildi. Mekanın fonksiyonelliğini esas alan projede kapalı otoparkı, geniş sirkülasyon alanı, 4.5 metreye ulaşan yüksek tavanı ve dükkanlarıyla pazar yeri, 20 bine yaklaşan nüfusuyla mahallenin yaşam merkezi olarak tasarlandı.

190 TEZGAH OLACAK

Toplam 12 bin 290 metrekare inşaat alanına sahip pazar yerinin bodrum katı 1800 metrekarelik bir otopark olarak projelendirildi. Giriş katında 123 meyve ve sebze tezgahının yer alacağı pazar yerinde her biri 25 metrekare büyüklüğünde 11 dükkan bulunacak. Zemin katta ayrıca emzirme odası ve mescit de yer alacak. Pazar yerinin birinci katında ise farklı genişliklerde 190 tezgah bulunacak. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz