Yargıtay için 950 bin | Körfez Gazetesi
Denizde inek ölüsü

Denizde inek ölüsü

KONYSİAD’dan iftar çadırı

KONYSİAD’dan iftar çadırı

Antalya’da Ramazan coşkusu

Antalya’da Ramazan coşkusu

Sokaklar bayraklarla donatıldı

Sokaklar bayraklarla donatıldı

İsrail saldırısını lanetliyoruz

İsrail saldırısını lanetliyoruz

Yargıtay için 950 bin
Yargıtay için 950 bin

      FETÖ sanığından AKP il yöneticisi hakkında şok itiraf     Hamle-Der davasında yargılanan öğretim üyesi Kenan Yüce, Yargıtay’da bir işin çözümü için 175 bin liraya anlaşılan AKP il yöneticisi avukat M.Ç.’nin rakamı daha sonra 950 bin TL’ye çıkardığını iddia etti. Para pazarlığına AKP’li bir milletvekilinin de adı karıştı. FETÖ’cü derneklerden biri olduğu […]

 

 

 

FETÖ sanığından AKP il yöneticisi hakkında şok itiraf

 

 

Hamle-Der davasında yargılanan öğretim üyesi Kenan Yüce, Yargıtay’da bir işin çözümü için 175 bin liraya anlaşılan AKP il yöneticisi avukat M.Ç.’nin rakamı daha sonra 950 bin TL’ye çıkardığını iddia etti. Para pazarlığına AKP’li bir milletvekilinin de adı karıştı.
FETÖ’cü derneklerden biri olduğu gerekçesiyle 667 sayılı ilk OHAL kararnamesiyle kapatılan Hamle-Der davasında yargılanan tutuklu sanık Kenan Yüce, halen AKP Antalya İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi olan M.Ç.’nin ‘Yargıtay’daki bir iş’ için 950 bin TL istediğini iddia etti. Antalya 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 2017/117 sayılı Hamle-Der davasının 8 Mayıs’taki duruşmasında savunma yapan Kenan Yüce, Yargıtay’daki bir işe yönelik para pazarlığına ve çek trafiğine AKP Antalya milletvekillerinden birinin de karıştığını ileri sürdü.

 

AKP’Lİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ

 

Davanın müştekileri arasında yer alan işadamı Emin Gülmez’in kendisi hakkındaki Hamle-Der’in tahsilatçısı, muhasebecisi olduğu ve işadamlarını derneğe yönlendirdiği yönündeki iddialarını yalanlayan Kenan Yüce, “Emin Gülmez’den 2009 yılında veya başka bir zamanda Yargıtay’da olan bir davası için para istemedim, çek almadım. Kendisinin hukuki bir işi için bir milletvekiline 175 bin TL’lik iki adet çek vermemi istedi. Bunun tarihi 21 Ağustos 2012’dir. Vadeleri ise 30 ve 60 günlüktür. Bunun sebebi de Emin Gülmez’in söz konusu milletvekiline ulaşamamasıdır. Beni köyden çağırttı. Telefon kayıtlarında bu arama vardır” dedi.

 

‘175 BİN YETMEZ, 950 BİN OLDU’

 

Kendisinin o dönemde Emin Gülmez’in danışmanı olduğunu söyleyen Hamle-Der sanığı Kenan Yüce, “Adı geçen milletvekili beni, (AKP İl Teşkilatı’nda halen yönetim kurulu üyesi olan) avukat M.Ç.’ye yönlendirdi. Yargıtay’daki bir iş, ‘bunu avukat M.Ç. takip edecek’ dedi. Bunu söz konusu milletvekiline sorabilirsiniz. Ben avukat M.Ç.’nin yanına gittim. Dışarıda buluştuk ve kendisine 2 adet çeki verdim. Avukat M.Ç. bana, ‘Rakam 950 bin TL oldu’ deyince çekleri kendisine vermedim. Geri getirip müşteki Emin Gülmez’e teslim ettim, ‘artık kendin çöz’ dedim” şeklinde ifade verdi.

 

VALİ YARDIMCILARI DA VARDI

 

2000 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi’nde görev yaptığını söyleyen eski öğretim görevlisi ve FETÖ kapsamında kapatılan Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneği’nin (AKDİM) eski müdürü Kenan Yüce’nin savunmasında başka detaylar da yer aldı. Uzmanlık alanı olan devlet destekleri ve teşvikler hakkında Antalya’daki sanayiciler, işadamlarıyla görüşmeler yaptığını söyleyen Yüce, “Bunların bir kısmında vali yardımcıları da bulunuyordu. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nda (BAKA) 2008-2010 yılları arasında görev aldım. Bu kuruluş Vali beyin öncülüğünde bir kuruluştur. Kalkınma Bakanlığı’na bağlıdır” ifadelerini kullandı. İdris ÖZYOL

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz