Viyana’dan ödüllerle döndüler | Körfez Gazetesi
Bakan Çavuşoğlu Manavgat’tan vurdu

Bakan Çavuşoğlu Manavgat’tan vurdu

Türkiye’nin en yaşlı ve en  genç adayları CHP Antalya’da

Türkiye’nin en yaşlı ve en genç adayları CHP Antalya’da

HDP’de birinci sıra adayı Kemal Bülbül

HDP’de birinci sıra adayı Kemal Bülbül

Yılan için mahalleyi yakıyordu

Yılan için mahalleyi yakıyordu

Denizde inek ölüsü

Denizde inek ölüsü

Viyana’dan ödüllerle döndüler
Viyana’dan ödüllerle döndüler

AKDENİZ Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı öğrencileri, ‘II. Uluslararası Edelweiss Piyano Yarışması’nda ülkemizi ve Akdeniz Üniversitesi adına önemli bir başarıya imza attı. Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılan II. Uluslararası Edelweiss Piyano Yarışması’na 8 ülkeden 60’ın üzerinde yarışmacı katıldı. Solo piyano ve dört el kategorilerinde yarışan Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri, performanslarıyla jüri üyelerinin ve diğer […]

AKDENİZ Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı öğrencileri, ‘II. Uluslararası Edelweiss Piyano Yarışması’nda ülkemizi ve Akdeniz Üniversitesi adına önemli bir başarıya imza attı. Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılan II. Uluslararası Edelweiss Piyano Yarışması’na 8 ülkeden 60’ın üzerinde yarışmacı katıldı. Solo piyano ve dört el kategorilerinde yarışan Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri, performanslarıyla jüri üyelerinin ve diğer yarışmacıların takdirini kazandı. Yarışmada Zeynep Lal Kara A3+ kategorisinde birincilik, Duru Olcay A5+ kategorisinde üçüncülük, Elara Alıyeva A6+ kategorisinde birincilik, Ceren Okay A6+ kategorisinde üçüncülük, Serenat Kacar ve Yener Şamlı da B4+ kategorisinde birincilik elde etti.

SEMİNER VERDİ

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’ndan Yrd. Doç. Dr. Yuriy Sayutkin, Öğr. Gör. Gökçe Göktepe, Öğr. Gör. Samir Mirzayev, öğrencilerini her zaman desteklediklerini, başarılarından dolayı onlarla gurur duyduklarını dile getirdi. II. Uluslararası Edelweiss Piyano Yarışması’nda ikinci kez jüri başkanlığı yapan ve uluslararası birçok yarışmada jüri üyeliği bulunan Samir Mirzayev, organizasyon kapsamında Rusça olarak ‘Sinestezi Fenomeni’ adlı bir seminer de verdi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz