Vali Karaloğlu’nun esnaf ziyareti | Körfez Gazetesi
Konyaaltı’nın dibi çöp deposu

Konyaaltı’nın dibi çöp deposu

Bu ayrılık benim istediğim ayrılık değil

Bu ayrılık benim istediğim ayrılık değil

Dünya Kupası finali Muratpaşa’da

Dünya Kupası finali Muratpaşa’da

Sanat sezonunun ilk operası ‘Carmen’

Sanat sezonunun ilk operası ‘Carmen’

Dev karpuz testereyle kesildi

Dev karpuz testereyle kesildi

Vali Karaloğlu’nun esnaf ziyareti
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 15 Eylül 2017 - 14:40:21
Vali Karaloğlu’nun esnaf ziyareti

  ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, Eski Sanayi Sitesi’nin şehrin içinde kaldığını belirterek, taşınması gerektiğini söyledi. Vali Münir Karaloğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarları Odası (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ile Eski Sanayi Sitesi’nde esnafı ziyaret etti. Esnafla sohbet eden Vali Karaloğlu, sorunlarını dinledi. Ziyaret sonrası açıklama yapan Vali Karaloğlu, Antalya’nın ilk kurulan sanayi bölgesinde sorunları yerinde görmek […]

 

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, Eski Sanayi Sitesi’nin şehrin içinde kaldığını belirterek, taşınması gerektiğini söyledi. Vali Münir Karaloğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarları Odası (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ile Eski Sanayi Sitesi’nde esnafı ziyaret etti. Esnafla sohbet eden Vali Karaloğlu, sorunlarını dinledi. Ziyaret sonrası açıklama yapan Vali Karaloğlu, Antalya’nın ilk kurulan sanayi bölgesinde sorunları yerinde görmek ve esnafla dertleşmek için ziyaret gerçekleştirdiklerini anlattı. Vali Karaloğlu, “Burası şehrin ilk sanayisi olduğu için şehrin göbeğinde kalmış, etrafı konut ve yerleşim olmuş. Belki uzun vadeli projelerle burada başka şeyler de düşünebilir. Buradaki esnafla ne yapılabilirliğini konuşmak lazım. Onun da zamanın geldiğini düşünüyorum. Belediyelerimizle, esnaf odaları ve esnafla konuşarak bu kadar şehrin içerisinde kalmış alandan taşımak lazım” dedi.

ESNAFIMIZ ŞİKAYETÇİ DEĞİL

Hükümetin üretim paketi yasası kapsamında şehir merkezinde kalan sanayi sitelerini şehrin dışına taşıma ve bu alanları farklı değerlendirme projesinden bahseden Vali Karaloğlu, “Belki Antalya’da da bunun uygulanabilirliğini tartışmak lazım. Ama gezdik, esnafımız halinden şikayetçi değil. Genelde şükrediyor. Şükredene rabbim daha çok versin diyoruz. Herkes el emeğiyle rızkının, ekmeğinin peşinde. Burada onlarla beraber olmaktan memnunum” dedi.

ÇALINTI MOTOSİKLET UYARISI

Sanayi esnafına ve motosiklet tamircilerine uyarıda bulunan Vali Münir Karaloğlu, İçişleri Bakanlığı’nın motosikletlerle ilgili sıkı denetimi ve takibi olduğuna değindi. Türkiye’de en fazla motosiklet ve elektrikli bisikletin Antalya’da bulunduğuna işaret eden Vali Karaloğlu, şöyle konuştu: “Son dönemde çok sık motosikletlere yönelik denetimimiz oluyor. Her gün çok sayıda şase numarası değiştirilmiş, plakasız, tescilsiz, motosikletle karşılaşıyoruz. Tamircilerimiz kesinlikle plakası olmayan motosikleti tamir etmesin. Çalıntı şüphesi varsa mutlaka emniyete haber versinler. Şüphesi yoksa tabi tamirini etsin. Çünkü şehirde birçok suç, çalıntı motosikletlerle işleniyor. Diğer suçların önüne geçmek için biz motosikletle ilgili denetimleri artırdık.” (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz