Uluslararası öğrencilere oryantasyon programı | Körfez Gazetesi
Kadın arkadaşının babasını öldüren zanlı adliyede

Kadın arkadaşının babasını öldüren zanlı adliyede

Öğrenciler, kan bağışı rekoru kırdı

Öğrenciler, kan bağışı rekoru kırdı

15 bin liraya aldığı köpek kalp hastası çıkınca şikâyetçi oldu

15 bin liraya aldığı köpek kalp hastası çıkınca şikâyetçi oldu

Alanya’nın çöpünden elektrik üretilecek

Alanya’nın çöpünden elektrik üretilecek

“Antalyaspor, düşme potasında olmayı hak etmiyor”

“Antalyaspor, düşme potasında olmayı hak etmiyor”

Uluslararası öğrencilere oryantasyon programı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 6 Temmuz 2017 - 12:51:47
Uluslararası öğrencilere  oryantasyon programı

    AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı kapsamında yurt dışında öğrenim görecek yaklaşık 300 öğrenci için oryantasyon programı düzenledi. AÜ Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı’na 3500 öğrencinin […]

 

 

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı kapsamında yurt dışında öğrenim görecek yaklaşık 300 öğrenci için oryantasyon programı düzenledi. AÜ Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı’na 3500 öğrencinin başvurduğunu söyledi. Yapılan değerlendirme sonunda 300 öğrencinin kabul edildiğini anlatan Doç. Dr. İlter, bu öğrencilerin Avrupa ülkelerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Brezilya, Fas, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Rusya ve Sudan’da öğrenim göreceğini kaydetti.

KALİTE ARTIRILIYOR

Doç. Dr. İlter, düzenledikleri oryantasyon programı kapsamında, Erasmus+ ve Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Uzm. Nurgül Büyükkalay ve Uluslararası İlişkiler Ofisi ekibi tarafından öğrencilere gidecekleri ülkeler ve programa ilişkin bilgilendirme yapıldığını söyledi. Türkiye’den her yıl on binlerce öğrencinin eğitim amacıyla yurt dışına gittiğini belirten Doç. Dr. Binnur Genç İlter, “AÜ öğrencilerinin Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen değişim programlarına büyük ilgisi var. Bu programlar sayesinde öğrenciler hem farklı bir öğretim sistemini tanıma hem de eğitim kalitelerini artırma fırsatı yakalıyor. Ayrıca bu uluslararası programlar sayesinde üniversitemizin uluslararasılaşma sürecine de katkıda bulunmuş oluyoruz” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz