Uluslararası öğrencilere oryantasyon programı | Körfez Gazetesi
Akhisar maçını kazanmalıyız

Akhisar maçını kazanmalıyız

Bisiklet takımı tutulmuyor

Bisiklet takımı tutulmuyor

Serik Belediyespor hazırlıkları sürdürüyor

Serik Belediyespor hazırlıkları sürdürüyor

Oklar Zafer Kupası için atıldı

Oklar Zafer Kupası için atıldı

Erol Evgin Antalya’da

Erol Evgin Antalya’da

Uluslararası öğrencilere oryantasyon programı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 6 Temmuz 2017 - 12:51:47
Uluslararası öğrencilere  oryantasyon programı

    AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı kapsamında yurt dışında öğrenim görecek yaklaşık 300 öğrenci için oryantasyon programı düzenledi. AÜ Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı’na 3500 öğrencinin […]

 

 

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı kapsamında yurt dışında öğrenim görecek yaklaşık 300 öğrenci için oryantasyon programı düzenledi. AÜ Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı’na 3500 öğrencinin başvurduğunu söyledi. Yapılan değerlendirme sonunda 300 öğrencinin kabul edildiğini anlatan Doç. Dr. İlter, bu öğrencilerin Avrupa ülkelerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Brezilya, Fas, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Rusya ve Sudan’da öğrenim göreceğini kaydetti.

KALİTE ARTIRILIYOR

Doç. Dr. İlter, düzenledikleri oryantasyon programı kapsamında, Erasmus+ ve Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Uzm. Nurgül Büyükkalay ve Uluslararası İlişkiler Ofisi ekibi tarafından öğrencilere gidecekleri ülkeler ve programa ilişkin bilgilendirme yapıldığını söyledi. Türkiye’den her yıl on binlerce öğrencinin eğitim amacıyla yurt dışına gittiğini belirten Doç. Dr. Binnur Genç İlter, “AÜ öğrencilerinin Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen değişim programlarına büyük ilgisi var. Bu programlar sayesinde öğrenciler hem farklı bir öğretim sistemini tanıma hem de eğitim kalitelerini artırma fırsatı yakalıyor. Ayrıca bu uluslararası programlar sayesinde üniversitemizin uluslararasılaşma sürecine de katkıda bulunmuş oluyoruz” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz