Türkiye’nin en güzel kuşları Antalya’da toplandı | Körfez Gazetesi
Simge Sağın, şarkılarını  o yavru köpek için söyledi

Simge Sağın, şarkılarını o yavru köpek için söyledi

Falezler temizlendi

Falezler temizlendi

Sualtı kültür mirasının  korunmasında öncüyüz

Sualtı kültür mirasının korunmasında öncüyüz

Ulucan, basınla tanıştı

Ulucan, basınla tanıştı

Partiler bayramlaştı

Partiler bayramlaştı

Türkiye’nin en güzel kuşları Antalya’da toplandı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 30 Ekim 2017 - 11:45:45
Türkiye’nin en güzel kuşları Antalya’da toplandı

Antalya’da, Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu ile Antalya Kanarya Sevenler ve Yetiştirenler Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen, 7.Cumhuriyet Kupası Kanarya Kafes Kuşları Yarışması büyük ilgi gördü. YOĞUN İLGİ GÖRDÜ Anfaş Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve 5 bin 23 kanaryanın getirildiği fuarda kuşlar duruş, renk ve boyutlarıyla dikkat çekti. Yarışmada 519 kategoride 5 bin 52 kanarya, 100 […]

Antalya’da, Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu ile Antalya Kanarya Sevenler ve Yetiştirenler Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen, 7.Cumhuriyet Kupası Kanarya Kafes Kuşları Yarışması büyük ilgi gördü.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Anfaş Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve 5 bin 23 kanaryanın getirildiği fuarda kuşlar duruş, renk ve boyutlarıyla dikkat çekti. Yarışmada 519 kategoride 5 bin 52 kanarya, 100 tür muhabbet ve egzotik kuş, 28 tür de pozütür kanarya cinsi kuşlar arasından seçim yapıldı. Dereceye giren kuş sahipleri kupa ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Öte yandan yarışma alanında kuş satıcıları için stantlar kuruldu. Birçok kuş türü, kuş yemi ve kafes ve benzeri ürünlerin de satıldığı fuara kanaryaseverlerin ilgisi yoğun oldu.

ÖDÜL ALACAKLAR
Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu Başkanı Yılmaz Çakmak, ülke genelindeki 93 kanarya derneğinin katılımı ile çeşitli yarışmalar düzenlediklerini kaydetti. 519 kategoride 5 bin 23 kanaryanın yarıştığını dile getiren Çakmak, “Tüyüne, boyuna, kafasına, uzunluğuna, tüyünü kıvrıkları gibi kriterleri var. Ötme işini ise başka bölümde yapıyoruz. Uluslararası kuralların yer aldığı bir kitaptaki özelliklere göre kuşlar değerlendiriliyor. Kuşun istenilen ölçüleri var yani 90-60-90. O zaman ödül alacaktır” dedi. (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz