Turistler için çamur eğlencesi | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Turistler için çamur eğlencesi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 21 Temmuz 2017 - 13:23:16
Turistler için çamur eğlencesi

Kaş ilçesinde Karaçay ve Eşen Çayı’na gelen turistler çamur banyosuyla eğleniyor Kaş’a Kalkan ve Patara mahallelerinden ve Muğla’nın Fethiye ilçesinden cip safariyle bölgeye gelen turistlere çamur turizmi yaptırılıyor. Önce Saklıkent Kanyonu’nu gezen turistlere çamur banyosu yaptırılıyor. Turist grupları rehberler eşliğinde çamur havuzlarına götürülüyor. Burada mayolarını giyen yerli ve yabancı turistler kendilerini çamur havuzlarına atıyor. Turistlere […]

Kaş ilçesinde Karaçay ve Eşen Çayı’na gelen turistler çamur banyosuyla eğleniyor

Kaş’a Kalkan ve Patara mahallelerinden ve Muğla’nın Fethiye ilçesinden cip safariyle bölgeye gelen turistlere çamur turizmi yaptırılıyor. Önce Saklıkent Kanyonu’nu gezen turistlere çamur banyosu yaptırılıyor. Turist grupları rehberler eşliğinde çamur havuzlarına götürülüyor. Burada mayolarını giyen yerli ve yabancı turistler kendilerini çamur havuzlarına atıyor. Turistlere çamurun yararları hakkında da bilgi veriliyor. Tüm vücut çamurla kaplanan turistlere çeşitli yarışma ve etkinlikler düzenleniyor. Yaklaşık 20-30 dakika eğlencenin ardından önce çamur içindeki vücutlar yanlardaki temiz havuzlarda yıkanıyor, sonrasında da duşa giriliyor.

ARTIK PARALI

Geçen yıllarda Karaçay ve Eşen Çayı yataklarında yaptırılan ve ücretsiz olan çamur turizmi ise artık paralı. Bu eğlence için havuz sahibine 10 lira ödemek gerekiyor. Çamur sefası sonrası ücretsiz çay ve kahve ikramı yapılıyor. Çamur tesisi kuran Halil Uçar, “Artık çamur turizmi Saklıkent Kanyonu’na gelen turistlerin vazgeçilmezi oldu. Bu nedenle çamur turizmi yaptıran tesisler kuruldu. Çamur banyosunda turistler unutulmaz bir gün yaşıyor” dedi. (DHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz