Transplant enfeksiyonlarının kitabını yazdı | Körfez Gazetesi
Bakan Çavuşoğlu Manavgat’tan vurdu

Bakan Çavuşoğlu Manavgat’tan vurdu

Türkiye’nin en yaşlı ve en  genç adayları CHP Antalya’da

Türkiye’nin en yaşlı ve en genç adayları CHP Antalya’da

HDP’de birinci sıra adayı Kemal Bülbül

HDP’de birinci sıra adayı Kemal Bülbül

Yılan için mahalleyi yakıyordu

Yılan için mahalleyi yakıyordu

Denizde inek ölüsü

Denizde inek ölüsü

Transplant enfeksiyonlarının kitabını yazdı
Transplant enfeksiyonlarının kitabını yazdı

AKDENİZ Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın’ın, ‘Transplant Enfeksiyonları’ adlı kitabı çıktı. Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, organ naklinde ve sonrasında yoğun bakımda geçirilen sürelerde karşılaşılabilecek enfeksiyonları detaylı bir şekilde işlediği kitabın, transplant yapan meslektaşlarının tedavi uygulamalarına katkıda bulunacağını söyledi. Kitabın en son güncel […]

AKDENİZ Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın’ın, ‘Transplant Enfeksiyonları’ adlı kitabı çıktı. Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, organ naklinde ve sonrasında yoğun bakımda geçirilen sürelerde karşılaşılabilecek enfeksiyonları detaylı bir şekilde işlediği kitabın, transplant yapan meslektaşlarının tedavi uygulamalarına katkıda bulunacağını söyledi. Kitabın en son güncel bilgileri içeren ve çok kapsamlı bir çalışma olduğuna işaret eden Prof. Dr. Yalçın, kendisinin de ağırlıklı olarak yoğun bakın ünitelerinde enfeksiyonlarla ilgilendiğini söyledi.

ORGAN BAĞIŞININ ÖNEMİ

Kitabın, kendisiyle birlikte Prof. Dr. Şükran Köse ve Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay tarafından yaklaşık iki yıllık çalışma sonunda hazırlandığını aktaran Prof. Dr. Yalçın, “Kitapta 40’ı aşan bölüm var. Çok sayıda yazar bu kitabın hazırlanmasında ciddi katkıda bulundu. Kitabımızda güncel bilgileri vermeye çalıştık. Büyük bir özveri ve adanmışlıkla çalışan bilim adamlarımız, sağlık çalışanlarımıza, organ bağışında bulunan erdemli insanlarımıza ve ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyerek bizlere güvenini belirten büyük atamız Mustafa Kemal Atatürk’e bu kitabı ithaf ediyoruz” diye konuştu. (DHA)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz