Toplu Ulaşımda Esnafın Uygulaması Başladı | Körfez Gazetesi
Güney Kore’ye kültür gezisi

Güney Kore’ye kültür gezisi

İspanyol piyanist büyüledi

İspanyol piyanist büyüledi

Aytemiz Alanyaspor  3 puana tek golle ulaştı

Aytemiz Alanyaspor 3 puana tek golle ulaştı

Kınıkspor deplasmanda galip

Kınıkspor deplasmanda galip

Agora kapılarını açtı

Agora kapılarını açtı

Toplu Ulaşımda Esnafın Uygulaması Başladı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 16 Ekim 2017 - 10:16:06
Toplu Ulaşımda Esnafın Uygulaması Başladı

        Antalya ‘da toplu ulaşımdaki sorunları çözmek için ulaşım esnafının teklif ettiği plan, bugün uygulamaya geçiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin halkın huzurlu ve konforlu bir toplu ulaşımdan istifadesi için akademisyen ve uzmanlardan oluşan Ulaşım Master Planı ekibine yaptırdığı çalışmada, yeni hatlar eklemek ve sefer sayılarını artırmak suretiyle toplu ulaşımda yeni araç ihtiyaç olduğu […]

 

 

 

 

Antalya ‘da toplu ulaşımdaki sorunları çözmek için ulaşım esnafının teklif ettiği plan, bugün uygulamaya geçiyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin halkın huzurlu ve konforlu bir toplu ulaşımdan istifadesi için akademisyen ve uzmanlardan oluşan Ulaşım Master Planı ekibine yaptırdığı çalışmada, yeni hatlar eklemek ve sefer sayılarını artırmak suretiyle toplu ulaşımda yeni araç ihtiyaç olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi, uzmanların önerisi doğrultusunda 12 metrelik 100 adet, 8.5 metrelik 50 adet, 5.5 metrelik 50 adet olmak üzere 200 araç satın alma işlemini başlattı. Ancak Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalyalıları huzurlu ve konforlu taşımak için yeni araç ihtiyacı olmadığını, mevcut araçlarla da Antalyalılara hizmet verilebileceğini iddia etti.

ESNAFIN SESİNE KULAK VERDİ

Bunun üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, esnafın sesine kulak vererek, her türlü güzergah planlaması, sefer sıklıklarının düzenlenmesi gibi uygulamaların, Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan gelen teklife göre aynen uygulayacağını açıkladı. Başkan Türel, bu uygulamadan Antalyalıların memnun olacağını ümit ettiğini söylerken, Oda Başkanı Yasin Arslan da Türel’e esnafın sesine kulak verdiği için teşekkür etti. Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bu konudaki teklifini Ulaşım Daire Başkanlığı’na sundu. Antalya toplu ulaşımındaki sorunları çözmek üzere ulaşım esnafının teklif ettiği plan yarın aynen uygulamaya geçiyor. Artık güzergahlar ve sefer sıklıkları, ulaşım esnafının belirlediği şekilde gerçekleşecek. Ulaşım esnafının tecrübesiyle toplu ulaşımla ilgili şikâyetlere çözüm üretilmesi bekleniyor. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz