Teşekkürler ATSO ve Muratpaşa’ya | Körfez Gazetesi
Okul için kermes

Okul için kermes

Miniklerden Başkan Türel’e ziyaret

Miniklerden Başkan Türel’e ziyaret

Denizden 10 çuval çöp çıkarıldı

Denizden 10 çuval çöp çıkarıldı

Cinayet sanığı Serik’te yakalandı

Cinayet sanığı Serik’te yakalandı

Okul için kermes

Okul için kermes

Teşekkürler ATSO ve Muratpaşa’ya
Teşekkürler ATSO ve Muratpaşa’ya

Hafta sonunu sanat ve sporla geçirdik. Cuma günü öğleden sonra Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Antalya Edebiyat Günleri programında yer alan ve konuşmacı olarak tanınmış öykücülerimizin katıldığı paneli; akşam da milli maçı izledik. Cumartesi günü Antalya Kültür  Sanat’ta (AKS) iki önemli serginin açılışında bulunduk. AKS’deki sergiler için ATSO’ya, Antalya Edebiyat Günleri için Muratpaşa Belediyesi’ne ne kadar teşekkür […]

Hafta sonunu sanat ve sporla geçirdik. Cuma günü öğleden sonra Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Antalya Edebiyat Günleri programında yer alan ve konuşmacı olarak tanınmış öykücülerimizin katıldığı paneli; akşam da milli maçı izledik. Cumartesi günü Antalya Kültür  Sanat’ta (AKS) iki önemli serginin açılışında bulunduk. AKS’deki sergiler için ATSO’ya, Antalya Edebiyat Günleri için Muratpaşa Belediyesi’ne ne kadar teşekkür etsek azdır. Nitelikli sanat etkinlikleri ve ürünleriyle Antalyalıları buluşturan bu tür kurumların sayısının arması gerekiyor.

MURATPAŞA HIZ VERDİ
Cuma – Cumartesi günleri düzenlenen panellerde öykü sanatı ve öykü yayıncılığı farklı yönleriyle ele alındı.  Feyza Hepçilingirler, Faruk Duman, Özcan Karabulut, Aysu Erden, Metin Celal, Ayşegül Tezeren gibi önemli yazarlarımız edebiyatseverlerle buluştu. En İyi Öykü Kitabı dalında Belma Fırat’a, En İyi İlk Öykü Kitabı dalında Kamil Erdem’e ödülleri verildi. Ünlü yazar ve sanatçımız Zülfü Livaneli’ye onur ödülü sunuldu. Bu türden isimlerin katıldığı toplantılar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi şehirlerimizde yapılıyor. Son yıllarda Antalya’da hız kaybeden bu etkinliklere yeniden hız kazandıran Muratpaşa Belediyesi oldu. Muratpaşa’dan övgüyle söz etmemizin bir nedeni de bu.

ATSO SERGİLERİ KURUMSALLAŞTIRDI
ATSO, AKS gibi uluslararası donanım ve özelliklere sahip bir kültür sanat kurumunu Antalya’ya kazandırdığı için zaten övgüyü baştan hak ediyor. “Yüksek sanat” ürünlerini Antalyalılarla buluşturan sergiler Antalya’da daha önce de açılmıştı. ATSO, AKS ile bunu kurumsallaştırmış oldu. AKS’nin başlattığı geleneğin, plastik sanatlarla ilgili Antalya’da modern bir müzayede ve galeri sistemiyle sonuçlanması bir başka dileğimiz. Bu sistem temeli üzerinde yükselen bir kültür endüstrisi ve sanat pazarına Antalya’nın ihtiyacı var.

MİLLİ MAÇ EZİYETİ
Milli maç konusunda da birkaç şey söyleyelim. Güzel bir oyunla maç kazanılınca oynanan oyundan alınan keyif daha fazla oluyor. Maçı izleyen 30 bine yakın seyirci stadyumdan bu duygularla ayrılmış olmalı. Ben ise neredeyse bir daha milli maça gelmeyeceğim diyecektim. Cumhurbaşkanının maç izlemeye gelmesi nedeniyle güvenlik önlemlerinin abartılması stadın etrafında 360 derecelik bir tur atmamızla sonuçlandı. Basın tribününe Antalya Havaalanı’na girer gibi girdik. “Kemer çıkar”, “Üzerindekileri kutuya koy”, “Oradan değil şuradan geç”, vs, vs. Neredeyse donumuza kadar soyacaklardı. Sivil – resmi polisler yetmemiş olacak, ağır silahlarla donatılmış özel kuvvet askerleri de dört bir yanda konuşlandırılmış; tavanda asılı koridorlara keskin nişancı görünümünde askerler yerleştirilmiş. Bizimkiler arasında burnundan soluyanlar, “Bir daha mı, tövbe” diyenler hiç de az değildi. Finlandiyalı gazetecilerin bu durumu nasıl yorumladıklarını da varın siz düşünün.

BİR TEŞEKKÜR DE O KELLE PAÇAYI ÖYLE YAPANA
“Neyse” dedim bizim kaptan şoföre (eşim Nasibe Hanım’a) “Kır direksiyonu Otogar Kavşağı’ndan Sakarya Bulvarı’na dönüşteki çorbacıya”. Öyle yaptık ve nefis mi nefis “Antalya usulü” birer tabak kelle – paçayla çektiğimiz eziyeti telafi ettik.

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz