Teşekkürler Antalya! | Körfez Gazetesi
İki evden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı

İki evden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı

CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

Eski özel kalem müdürüne FETÖ gözaltısı

Eski özel kalem müdürüne FETÖ gözaltısı

AKP Kumluca’da seçim

AKP Kumluca’da seçim

MMO’da seçim var

MMO’da seçim var

Teşekkürler Antalya!
Teşekkürler Antalya!

    Sağ olsun birçok gazeteci dostum hakim karşısına çıkartıldığımız gün ya da sonrasında aradı, destek verdi, yalnız olmadığımızı hissettirdi. Sosyal medyadan da destek mesajları yağdı gazetecilerden. ÇGD’yi yanımızda gördük. AGC Başkanı Mevlüt Yeni de aradı, yapılacak bir şey olup olmadığını sordu. Antalya medyasının benim önemsediğim kısmı bir şekilde varlığını gösterdi, dostluğunu sergiledi, sahip çıktı. […]

 

 

Sağ olsun birçok gazeteci dostum hakim karşısına çıkartıldığımız gün ya da sonrasında aradı, destek verdi, yalnız olmadığımızı hissettirdi. Sosyal medyadan da destek mesajları yağdı gazetecilerden. ÇGD’yi yanımızda gördük. AGC Başkanı Mevlüt Yeni de aradı, yapılacak bir şey olup olmadığını sordu. Antalya medyasının benim önemsediğim kısmı bir şekilde varlığını gösterdi, dostluğunu sergiledi, sahip çıktı. Sahip çıktıklarını da gölgelerde bekleyen karanlık suratlara gösterdi. Tekrar ‘sağ olsunlar’ diyoruz. FETÖ ilişkilerini ortaya çıkaran, gözler önüne seren bir gazeteciye karşı kurulan FETÖ kumpasına yol vermediler, engel oldular ve şimdilik geri püskürttüler. Yani perde arkasında saklanan, sütre gerisinde bekleyen, karanlıkta dans eden birileri bize FETÖ gömleği giydiremedi. Kimseyi inandıramadılar buna. Duyduğumuza göre de kurdukları tezgah başlarına yıkılacak.

 

Medyanın bütününe gözdağı

 

Antalya medyasının kahir çoğunluğunun gösterdiği bu desteğin altını çizdikten sonra, başka bir noktaya gelmek istiyorum. Maruz kaldığım operasyon hiçbir gazetede haber olmadı, hiçbir köşede konu edilmedi. Bunun bana karşı bir tavır olmadığı, birçok gazete sahibinin, yöneticisinin, yazarının verdiği destekten anlaşılıyor. Peki, o zaman niye? Korku, endişe, belirsizlik, “Benim de başıma aynı tezgah gelir mi?” kaygısı… Bana yönelik bu açık ve net komplonun, kumpasın, tezgahın, çarpıtmanın, olmayan bir ilintiyi var gibi göstermeye çalışmanın, kurgunun, suç üretmenin, senaryonun sonucu Antalya medyasına da gözdağıdır. İşin arkasında tepelerden, siyasi kanattan ve onun arkasına gizlenmiş sermayeden gelen bir talimat vardır. Bu talimat da medyanın bütünü tarafından görülmüştür.

 

Basın özgürlüğü ne değildir?

 

İsteyenler Türkiye’de basın özgürlüğü olduğuna inanabilir, inanmaya devam edebilir. Bize göre ise, iyice daralmış, tıknefes hale getirilmiş, cesaretle ayakta tutulmaya çalışılan bir nebze özgürlük, iktidarın himmetiyle değil, gazetecilerin direnciyle korunabilmektedir. O bile artık iyice zorlaşmış, güç odaklarını, siyaset tacirlerini, iktidar yancılarını rahatsız eden, tezgahı bozan en ufak habere bile ağır bedeller ödetme noktasına gelinmiştir. Vergiyle, yargıyla, tehditle, telefonla, birileri üzerinden haber göndererek baskı altına alınan gazeteciler az biraz direndiğinde enselerinde boza pişiriliyor. Antalya’da FETÖ’nün kurduğu örümcek ağını teşhir etmekten bahsedildiğinde ilk akla gelen gazeteci olan bendeniz bile, “FETÖ propagandası” gibi ucube bir iddiayla hakim karşısına çıkartılıyorsam, varın gerisini siz düşünün…

 

Hepimiz için kocaman alkış!

 

Yazımızın girişinde destek veren gazetecilere teşekkür gönderdik. Aldığımız destek bununla sınırlı değil. Olay ilk duyulduğu andan itibaren çığ gibi büyüyen bir destek Adliye koridorlarına, mahkeme kapısına, telefonlara, eşe-dosta, gazetemize, mesai arkadaşlarıma dayandı. Geçmiş olsun ziyaretleriyle genişledi. Siyasetçisinden oda başkanlarına, sendikacısından dernek yöneticilerine, hukukçusundan mimarına, akademisyeninden doktoruna, öğretmeninden öğrencisine, belediye başkanından meclis üyesine, yeni milletvekilinden eski milletvekiline, işçisine, emekçisine, emeklisine kadar, her görüşten, her düşünceden, her siyasetten, her anlayıştan eşimiz, dostumuz, ahbabımız, akrabamız, tanışımız, canımız, ciğerimiz aradı, geldi, omuz verdi. Adliye koridorlarında, mahkeme salonlarında yalnız bırakmayan avukatları da ayrıca anmam gerekiyor. Meğer ne çok seviliyormuşum! Onların yüreği, cesareti, dostluğu, yanımızda durması sayesinde yıkacağız bu hain girişimi. Sağ olsunlar, var olsunlar, hep olsunlar! Onlar için kocaman bir alkış.

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz