Teşekkürler Antalya! | Körfez Gazetesi
Paşa’nın Meleklerinde hedef seriye devam

Paşa’nın Meleklerinde hedef seriye devam

Kepezspor, Ereğli’ye hazırlanıyor

Kepezspor, Ereğli’ye hazırlanıyor

Avrupa’nın altın yumruğu Antalya’da belli olacak

Avrupa’nın altın yumruğu Antalya’da belli olacak

Sultanlar’ın konuğu Denizli

Sultanlar’ın konuğu Denizli

Masterlerden Başkan Gül’e teşekkür

Masterlerden Başkan Gül’e teşekkür

Teşekkürler Antalya!
 • İdrisÖZYOL
  • İdris ÖZYOL
  • iozyol@gmail.com
  • 8 Temmuz 2017 - 09:02:15

 

 

Sağ olsun birçok gazeteci dostum hakim karşısına çıkartıldığımız gün ya da sonrasında aradı, destek verdi, yalnız olmadığımızı hissettirdi. Sosyal medyadan da destek mesajları yağdı gazetecilerden. ÇGD’yi yanımızda gördük. AGC Başkanı Mevlüt Yeni de aradı, yapılacak bir şey olup olmadığını sordu. Antalya medyasının benim önemsediğim kısmı bir şekilde varlığını gösterdi, dostluğunu sergiledi, sahip çıktı. Sahip çıktıklarını da gölgelerde bekleyen karanlık suratlara gösterdi. Tekrar ‘sağ olsunlar’ diyoruz. FETÖ ilişkilerini ortaya çıkaran, gözler önüne seren bir gazeteciye karşı kurulan FETÖ kumpasına yol vermediler, engel oldular ve şimdilik geri püskürttüler. Yani perde arkasında saklanan, sütre gerisinde bekleyen, karanlıkta dans eden birileri bize FETÖ gömleği giydiremedi. Kimseyi inandıramadılar buna. Duyduğumuza göre de kurdukları tezgah başlarına yıkılacak.

 

Medyanın bütününe gözdağı

 

Antalya medyasının kahir çoğunluğunun gösterdiği bu desteğin altını çizdikten sonra, başka bir noktaya gelmek istiyorum. Maruz kaldığım operasyon hiçbir gazetede haber olmadı, hiçbir köşede konu edilmedi. Bunun bana karşı bir tavır olmadığı, birçok gazete sahibinin, yöneticisinin, yazarının verdiği destekten anlaşılıyor. Peki, o zaman niye? Korku, endişe, belirsizlik, “Benim de başıma aynı tezgah gelir mi?” kaygısı… Bana yönelik bu açık ve net komplonun, kumpasın, tezgahın, çarpıtmanın, olmayan bir ilintiyi var gibi göstermeye çalışmanın, kurgunun, suç üretmenin, senaryonun sonucu Antalya medyasına da gözdağıdır. İşin arkasında tepelerden, siyasi kanattan ve onun arkasına gizlenmiş sermayeden gelen bir talimat vardır. Bu talimat da medyanın bütünü tarafından görülmüştür.

 

Basın özgürlüğü ne değildir?

 

İsteyenler Türkiye’de basın özgürlüğü olduğuna inanabilir, inanmaya devam edebilir. Bize göre ise, iyice daralmış, tıknefes hale getirilmiş, cesaretle ayakta tutulmaya çalışılan bir nebze özgürlük, iktidarın himmetiyle değil, gazetecilerin direnciyle korunabilmektedir. O bile artık iyice zorlaşmış, güç odaklarını, siyaset tacirlerini, iktidar yancılarını rahatsız eden, tezgahı bozan en ufak habere bile ağır bedeller ödetme noktasına gelinmiştir. Vergiyle, yargıyla, tehditle, telefonla, birileri üzerinden haber göndererek baskı altına alınan gazeteciler az biraz direndiğinde enselerinde boza pişiriliyor. Antalya’da FETÖ’nün kurduğu örümcek ağını teşhir etmekten bahsedildiğinde ilk akla gelen gazeteci olan bendeniz bile, “FETÖ propagandası” gibi ucube bir iddiayla hakim karşısına çıkartılıyorsam, varın gerisini siz düşünün…

 

Hepimiz için kocaman alkış!

 

Yazımızın girişinde destek veren gazetecilere teşekkür gönderdik. Aldığımız destek bununla sınırlı değil. Olay ilk duyulduğu andan itibaren çığ gibi büyüyen bir destek Adliye koridorlarına, mahkeme kapısına, telefonlara, eşe-dosta, gazetemize, mesai arkadaşlarıma dayandı. Geçmiş olsun ziyaretleriyle genişledi. Siyasetçisinden oda başkanlarına, sendikacısından dernek yöneticilerine, hukukçusundan mimarına, akademisyeninden doktoruna, öğretmeninden öğrencisine, belediye başkanından meclis üyesine, yeni milletvekilinden eski milletvekiline, işçisine, emekçisine, emeklisine kadar, her görüşten, her düşünceden, her siyasetten, her anlayıştan eşimiz, dostumuz, ahbabımız, akrabamız, tanışımız, canımız, ciğerimiz aradı, geldi, omuz verdi. Adliye koridorlarında, mahkeme salonlarında yalnız bırakmayan avukatları da ayrıca anmam gerekiyor. Meğer ne çok seviliyormuşum! Onların yüreği, cesareti, dostluğu, yanımızda durması sayesinde yıkacağız bu hain girişimi. Sağ olsunlar, var olsunlar, hep olsunlar! Onlar için kocaman bir alkış.

 • Etiketler
 • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz