Tekstil atölyesiyle istihdama katkı | Körfez Gazetesi
Turnuva sona erdi

Turnuva sona erdi

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Maruldan servet kazanıyor

Maruldan servet kazanıyor

MATSO’dan muz paneli

MATSO’dan muz paneli

‘Milli judocuya dayak’  iddiasına soruşturma

‘Milli judocuya dayak’ iddiasına soruşturma

Tekstil atölyesiyle istihdama katkı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 17 Ağustos 2017 - 13:17:00
Tekstil atölyesiyle istihdama katkı

      Elmalı İlçesi’nde 2 ay önce üretime başlayan tekstil atölyesinde 35 kişiye istihdam sağlanırken, üretilen ürünler ise yurt dışına ihraç ediliyor. Elmalı’da istihdamın artırılması çalışmaları kapsamında Elmalı Belediyesi tarafından restore edilen eski depo özel bir tekstil firması tarafından atölyeye dönüştürüldü. Yaklaşık 2 ay önce 35 kişiyle çalışmaya başlayan tekstil firması şimdi 78 kişiye […]

 

 

 

Elmalı İlçesi’nde 2 ay önce üretime başlayan tekstil atölyesinde 35 kişiye istihdam sağlanırken, üretilen ürünler ise yurt dışına ihraç ediliyor. Elmalı’da istihdamın artırılması çalışmaları kapsamında Elmalı Belediyesi tarafından restore edilen eski depo özel bir tekstil firması tarafından atölyeye dönüştürüldü. Yaklaşık 2 ay önce 35 kişiyle çalışmaya başlayan tekstil firması şimdi 78 kişiye iş imkanı sağlarken, üretilen malzemeler de yurt dışına gönderilmeye başladı.

DESTEK SÖZÜ

Firma sahibi Mesut Ayhan, “Elmalı’daki işyerimizde çalışmalarımız başladı. Kısa sürede çalışan sayımızı 200 kişiye iş imkanı sağlayacak şekilde büyütmeyi planlıyoruz ve ek bir bina daha düşünüyoruz. Kadın ve bebek dış giyim malzemeleri üretiyoruz. İspanya, İtalya ve Almanya gibi ülkelere ihraç ediyoruz” dedi. Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin de bölgede istihdamın artırılmasına destek sözü verdiklerini hatırlatarak, bunu yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz