Tekirova yargıya taşınıyor | Körfez Gazetesi
Kepez’de yol çalışmaları 

Kepez’de yol çalışmaları 

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Antalya benim evim

Antalya benim evim

Kadınlardan  Çelik’e ilgi

Kadınlardan Çelik’e ilgi

Tekirova yargıya taşınıyor
Tekirova yargıya taşınıyor

Kleopatra plajının Fettah Tamince’nin ortağı olduğu Sembol İnşaat’a kiralandığına ilişkin haberlerin ardından Antalya Barosu, konuyu yargıya taşıdı. Tamince ise ihaleden haberdar olmadığını söyleyerek iddiaları reddetti. Kemer’e bağlı Phaselis Antik kenti sınırları içinde kalan Kleopatra plajının ihale yoluyla 505 bin lira bedelle kiralanmasına tepkiler sürüyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleyi 29 […]

Kleopatra plajının Fettah Tamince’nin ortağı olduğu Sembol İnşaat’a kiralandığına ilişkin haberlerin ardından Antalya Barosu, konuyu yargıya taşıdı. Tamince ise ihaleden haberdar olmadığını söyleyerek iddiaları reddetti.
Kemer’e bağlı Phaselis Antik kenti sınırları içinde kalan Kleopatra plajının ihale yoluyla 505 bin lira bedelle kiralanmasına tepkiler sürüyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleyi 29 yıllığına Fettah Tamince’nin ortağı olduğu Sembol İnşaat’ın aldığı iddia edilmişti. Söz konusu haberin kamuoyunda yayılmasıyla bölge halkı ve sivil toplum örgütleri protesto eylemi yaparken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak da bölge halkına destek verdi.
TALANA GEÇİT YOK
Kleopatra plajının ihale yoluyla kiralanmasına ilişkin bir açıklama da Antalya Barosu’ndan geldi. Baro Başkanı Polat Balkan, “Kleopatra Koyu’nu da içine alan 120 dönümlük Tekirova Tabiat Park alanının, 30 Mayıs’ta yapılan ihaleyle üç firmanın oluşturduğu ortaklığa kiralandığı anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı. Antalya Barosu’nun çevre talanına, ekolojik yıkıma karşı tutumunun net olduğunu belirten Balkan, söz konusu ihaleyle ve Milli Park planlarıyla ilgili haberlerin içeriğini araştırmaya başladıklarını, konuyla ilgili ise hukuki çalışmaları başlattıklarını açıkladı.
TAMİNCE: İHALEDEN HABERİMİZ YOK
Söz konusu iddialara yazılı bir açıklama ile cevap veren Fettah Tamince de,
Tekirova Tabiat Parkı alanının ihaleye çıktığından haberdar olmadıklarını, dolayısıyla ihale ile ilgili bir teşebbüste de bulunmadıklarını ifade etti. Müzeyyen YÜCE

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz