Tekaütler partisi | Körfez Gazetesi
Özel çocuklardan geri dönüşüm defilesi

Özel çocuklardan geri dönüşüm defilesi

Bu fuarda herkes mutlu

Bu fuarda herkes mutlu

Adrenalin şov sezona hazır

Adrenalin şov sezona hazır

Kaş’ta Antik Su Yolu Yürüyüşü

Kaş’ta Antik Su Yolu Yürüyüşü

Okul için kermes

Okul için kermes

Tekaütler partisi
 • MustafaKoç
  • Mustafa Koç
  • mimkoc@gmail.com
  • 19 Mart 2018 - 12:37:22

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, yönetimi devraldığı 7 Ocak’tan bu yana, bir çalıştay bir de danışma toplantısı gerçekleştirdi.  Kısa zaman içinde önceki dönemlerde görev yapmış il ve ilçe başkanları, milletvekilleri, belde, ilçe ve il belediye başkanlarıyla toplanarak  2019 seçimleri için çalışma programına son şeklini vereceklerini belirten Kumbul, Muratpaşa’da zirveye taşıdıkları enerjiyi il geneline taşıyacakları mesajı verdi. Danışma Toplantısı’na katılımın yüksek olması, CHP’nin 2019 hedefine yönelik faaliyetlerine katılımın da yüksek olacağı yorumlarını getirdi.

 

GENÇLER NEREDE?

Tam da buraya bir not düşmemiz gerekiyor: Toplantıya katılanlar arasında gençler yok denecek kadar azdı. Genç diyebileceklerimiz de 30’un üzerindeydi. Salonda bulunanların denebilir ki, yüzde 90’ı 40, yüzde 80’i 50 yaş üzeri partililerden oluşmaktaydı. Gençlerin Gençlik Kolları’nda örgütlü olması, onların parti üyeliği önünde engel olmasa gerekir. Bu parti neden bir tekaütler partisi, niye gençler bu salonlarda yok; gençlerin enerjisi bu salonlara niye taşınamıyor, il – ilçe yönetiminin bu konu üzerinde durması gerekiyor.

 

ASIL DANIŞMA DIŞARIDAYDI

Danışma toplantısının “asıl” bölümü salon dışında yapıldı diyebiliriz. Salona girmeden önce, partililer küçük gruplar oluşturarak, 2019 öncesi ve sonrasını, parti örgütlenmesinin bugünü ve yarınını, parti programı ve parti tüzüğünü bol bol tartıştılar. “Farklı” görüş sahipleri, parti çizgisi ve partili söylemlerine verilmesi gereken “ayar” konusunda görüş belirttiler.  Parti çizgisine verilecek “ayar”la ilgili çoğunluğun “ana ölçüt”ü  “Atatürk çizdiği yol”. Partinin başarısı, “Atatürk’ün çizdiği yol”a ne kadar yakın, başarısızlığı, bu yoldan ne kadar uzaklaşıldığıyla ilgiliydi. Tartışmalar bu noktada takılıp kalmasa, CHP”de “yüz çiçek açıyor, yüz fikir tartışılıyor” diyebilirdiniz.

 

‘ATATÜRKÇÜLÜK’ BİR YERE KADAR…

CHP’nin kendini bu konuda da sorgulaması gerekebilir. “Atatürk’ün çizdiği yol” CHP’ye zaten kazandıracağını kazandırıyor. “Atatürkçülük”ün CHP’ye kazandıracağı oy, Baykal’lı dönemde alınan en yüksek oy neyse odur. O oy oranıyla iktidar olunması pek mümkün değil. Bunun ötesine geçmek düşünülmezse, iflah olmaz mirasyediler olmaktan kurtulunamaz. Gençlerin bu noktada da devreye girmesi, CHP’yi partiye hakim olan jakoben gelenekten kurtarması, CHP’de yüz fikrin tartışıldığı, yüz çiçeğin açtığı bir ortam yaratması gerekiyor.

 

BAŞKANLAR NEREDEYDİ?

Salonda CHP’nin 5 belediye başkanından ikisi, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru vardı. Muhittin Böcek’i sahnede yer alan ve üzerinde “Muhuttin Böcek” yazan çiçek temsil ediyordu. Böcek’in yokluğu,  toplantıyı izleyen gazeteciler cephesinde “Madrid’den dönemediği için…” esprisini gündeme getirdi. Turgay Genç, Şükrü Sözen, toplantıya neden gelmedikleri merak edilen diğer başkanlar oldu.

 

 

 • Etiketler
 • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz