Tek Sarnıç Parkı açılıyor | Körfez Gazetesi
Yerli tatilci, planlamayı seçime göre yaptı

Yerli tatilci, planlamayı seçime göre yaptı

Manavgat, turizmden  4 milyar dolar gelir bekliyor

Manavgat, turizmden 4 milyar dolar gelir bekliyor

Başkan Uysal, Korkuteli’nde

Başkan Uysal, Korkuteli’nde

Yeni pasaportlara Antalya’dan 2 fotoğraf

Yeni pasaportlara Antalya’dan 2 fotoğraf

Bademağacı ve Dağbeli’ne toplu taşıma

Bademağacı ve Dağbeli’ne toplu taşıma

Tek Sarnıç Parkı açılıyor
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 2 Kasım 2017 - 12:23:38
Tek Sarnıç Parkı açılıyor

  KEPEZ Belediyesi, 64 dönüm alana sahip Tek Sarnıç Mesire yerini kent parkı olarak düzenlenmeye başladı     Kepez Belediyesi, şehrin hemen yanı başında atıl halde kalan ormanları, yeşil alan olarak halkın hizmetine sunuyor. Orman Genel Müdürlüğü’nden tahsisi alınan Kepez varyantındaki orman arazileri, Kent Parkı, Macera Parkı, Kepezpark Orman düzenlemeleriyle halkın kullanımına açıldı. Dokuma Fabrikası’nın […]

 

KEPEZ Belediyesi, 64 dönüm alana sahip Tek Sarnıç Mesire yerini kent parkı olarak düzenlenmeye başladı

 

 

Kepez Belediyesi, şehrin hemen yanı başında atıl halde kalan ormanları, yeşil alan olarak halkın hizmetine sunuyor. Orman Genel Müdürlüğü’nden tahsisi alınan Kepez varyantındaki orman arazileri, Kent Parkı, Macera Parkı, Kepezpark Orman düzenlemeleriyle halkın kullanımına açıldı. Dokuma Fabrikası’nın 70 dönümlük koruluk alanını parka dönüştürerek halkın kullanımına sunan Kepez Belediyesi son olarak Orman Genel Müdürlüğü’nden tahsisini aldığı Avni Tolunay Mahallesi’ndeki 64 dönümlük ormanlık alanı kent parkı haline getiriyor.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Daha önce Tek Sarnıç Mesire yeri olarak hizmet veren alan hizmet ömrünü doldurduğu gerekçesiyle Haziran 2016’da kent parkı olarak düzenlemesine başlanılan bölgede çalışmalar sona geldi. İhale yoluyla inşa edilen parkın arazisi ile Hürriyet Caddesi arasındaki kot farkı dolgu çalışmasıyla kaldırıldı. Böylelikle park, caddeden görülebilir hale getirildi. Seyir terası, sosyal tesisler, park mobilyaları, aydınlatma, sulama altyapısı ve peyzaj çalışmaları büyük oranda tamamlandı.

ANTALYA’YA 2. MASAL PARKI

Tek Sarnıç Kent Parkı, Antalya’nın 2. masal parkına da ev sahipliği yapacak. Kepez Park Varsak Kompleksi’nin ardından Tek Sarnıç Kent Parkı’nda 3 bin m2 alana masal park kurulacak. Jonathan Swift’in çocuk romanı olan Gulliver’in Seyahatleri’ndeki dev kahramanın 14 metre boyundaki anıt heykeli dikkat çekiyor. Masal parkında, Pepe ve Şila, Ece ile Efe, Shrek, Yeşil Dev, Örümcek Adam, Batman, Sincap Alvin, Ayı Kardeş, Transformers, Demir Adam, Karlar Kraliçesi, Buz Devri, Pocohontas, Minyonlar ile Kung-fu Panda çizgi film karakterlerinin polyester figürleri de çocukları eğlendirecek.

PARKTA NELER VAR?

Ziyaretçilerini doğa ile buluşturacak parkta, serbest piknik alanları, 1135 metre yürüyüş yolu, 615 metre bisiklet yolu, voleybol çizgilerinin de ekleneceği iki adet basketbol sahası bulunuyor. Parka ismini veren sarnıcın tarihi değeri ile alan içerisindeki çam ağaçları da korunmasına özel bir önem verildi. Parkta ayrıca restoran, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun alanları da ziyaretçilere hizmet verecek. Park yaklaşık 3 milyon 500 bin TL’ye mal olacak. (DHA)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz