Tatilciler plajlarda kitap okuyacak | Körfez Gazetesi
Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Gençler Avrupa ile  ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Gençler Avrupa ile ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Avrupa Türk Parlamenter  Birliği Antalya’da toplandı

Avrupa Türk Parlamenter Birliği Antalya’da toplandı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Tatilciler plajlarda kitap okuyacak
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 24 Ağustos 2017 - 12:26:10
Tatilciler plajlarda kitap okuyacak

  Kaş Kaymakamlığı tarafından geliştirilen projeyle otel ve plajlarda mini kütüphaneler oluşturuldu. Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar’ın girişimiyle hayata geçirilen ‘Gökkuşağı Kütüphane Projesi’ kapsamında ilçedeki plaj ve otellere mini kütüphanelere oluşturuldu. Hayata geçirilen proje kapsamında otel ve halk plajlarında birer kütüphane kuruldu. Kütüphaneler, gökkuşağı renklerine boyandı. Kütüphanelere, Türkçe, İngilizce, Almanca, Flemenkçe, Fransızca ve Rusça başta olmak üzere […]

 

Kaş Kaymakamlığı tarafından geliştirilen projeyle otel ve plajlarda mini kütüphaneler oluşturuldu. Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar’ın girişimiyle hayata geçirilen ‘Gökkuşağı Kütüphane Projesi’ kapsamında ilçedeki plaj ve otellere mini kütüphanelere oluşturuldu. Hayata geçirilen proje kapsamında otel ve halk plajlarında birer kütüphane kuruldu. Kütüphaneler, gökkuşağı renklerine boyandı. Kütüphanelere, Türkçe, İngilizce, Almanca, Flemenkçe, Fransızca ve Rusça başta olmak üzere çeşitli dillerde kitaplar yerleştirildi. Şu anda kadar, 18 plajda kütüphane açıldı.

18 MİNİ KÜTÜPHANE

  1. Gökkuşağı Kütüphanesi, Çukurbağ Yarımadası’ndaki Şevki Erdoğan’a ait olan Barbarossa Hotel’de açıldı. Açılışa, Kaymakam Bilgihan Bayar, otel sahibi Şevki Erdoğan, ilçe yöneticileri, Kaşlılar ve tatilciler katıldı. Kaymakam Bilgihan Bayar projenin amacının ilçede tatil yapan yerli ve yabancıları okumaya teşvik etmek olduğunu söyledi. Kaş’ın tarihine, kültürüne özgü bir proje yaratma çabası içerisinde olduklarını ifade eden Bayar, “Bu projeyle farkındalık yaratmak istiyoruz. Projenin asıl amacı, yerli ve yabancı konuklarımıza okumanın tatilin parçası olduğu olgusunu vermek. Şu ana kadar açılan 18 mini kütüphane, projenin amacına önemli ölçüde ulaştığımızı gösteriyor. Bundan sonraki görev, tatilcilere düşüyor. Bu görev de kütüphanelerden kitap alıp okumak” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz